23.8 C
Berlin
14:42 - 21/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Antalya EKONOMİ TÜRKİYE

Antalya’da satılık fabrikalar

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı iş insanları, sanayici, ekonomik kriz bazıları da başka sektörlere yatırım yapmak ya da işlerini büyütmek amacıyla fabrikalarını ve küçük işletmelerini satışa çıkardı.

Büyük bölümü Antalya OSB’de olmak üzere çevre ilçelerde de satışa sunulan fabrika ve küçük işletmelerin toplam satış değeri 270 milyonu aşıyor.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde bazılarında üretimi devam eden bazılarında faaliyeti duran, çevre ilçelerde de küçük işletmelerin yer aldığı toplam 23 fabrika ve işletme toplam 270 milyon liradan satışa çıkarıldı.

Dünya Gazetesi muhabirinin ‘’Sahibinden.Com’’ internet sitesinden derlediği bilgilere göre, sadece 2020 Ağustos ayında, Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Döşemealtı, Konyaaltı, Korkuteli ve Aksu ilçelerinde aralarında gübre ve gıda ürünleri ile et üretimi yapan fabrika ile mermer, kültür mantarı işleme tesisi ile zeytinyağı fabrikası satışa sunuldu.

Satışa sunulan 23 fabrika ve işleme tesisi 2 milyon 150 bin lira ile 41milyon 500 bin lira arasında değişen fiyatlarla alıcı bekliyor.

Fabrikaları satışa çıkaran emlak ve danışman firma temsilcilerinden bazıları, iş insanlarının bir kısmının ekonomik kriz, bir kısmının faaliyet alanlarını büyütmek bazılarının da başka sektörlerde yeni yatırım yapmak amacıyla fabrika ve işletmelerini satışa çıkardığını belirtti.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 33 milyon lira yatırım ile kurulan gübre fabrikası sahibi, koronavirüs salgını nedeniyle üretim ve satışta sıkıntı yaşayınca 25 bin metrekare açık, 15 bin metrekare kapalı alanı bulunan fabrikayı 25 milyon liradan satışa çıkardı.

Yine Antalya OSB’de gıda üretimi devam eden, 9 bin 695 metrekare açık, 6 bin 200 metrekare kapalı alan ve geçen yıl faaliyete başlayan fabrika 11 milyon liradan alıcı bekliyor.

Et üretimi ve işleme faaliyetini uzun süredir ara veren, 15 bin metrekare açık, 16 bin metrekare kapalı alanı bulunan et üretim ve işleme fabrikası da 51 milyon 500 bin liradan satışa çıkarıldı.

Antalya’nın Aksu ilçesi karayolu üzerinde  bulunan 25 bin 827 metrekare açık, 12 bin 215 metrekare kapalı alanı olan reçel ve tatlı gibi gıda ürünleri üretimi yapılan fabrika, sahibinin turizm sektöründe yatırım yapması nedeniyle 25 milyon liradan satışa sunuldu.

 

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla