15.3 C
Berlin
23:53 - 19/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Antalya EKONOMİ TÜRKİYE

Antalya üreticisinin birikimi müthiş

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

Tarımda bilgi ve teknoloji birikimi olan Antalyalı üreticinin bu deneyimin yaygınlaştırılması halinde hem üretim hem de ihracatta daha fazla verim alınabileceği belirtildi.

Balıkesir’den Antalya’ya atanan Vali Ersin Yazıcı,  Antalya Ticaret Borsası Başkanı ve Antalya Tarım Konseyi Dönem sözcüsü Ali Çandır’ı ziyaret etti.

Her zaman sahada olmayı çok önemsediğini belirten Vali Ersin Yazıcı, tarımsal üretimde standardın daha da artırılması gerektiğini söyledi. Vali Yazıcı, şunları kaydetti.

‘’Sahada olmaya özen gösteriyorum. Vatandaşla iç içe olduğu zaman sorunları yerinde görme ve çözüm önerisi sunma konusunda daha verimli oluyorum. Türkiye eşsiz bir doğaya ve toprağa sahip. Her türlü ürün her bölgeye göre farklılık göstererek kendine has lezzeti ve aroması ile yetişiyor. Bu eşsiz potansiyel daha fazla değerlendirilmeli. Tarımda standardı artırmamız gerekli. Tarımda standart ihracatı da tetikler.’’

Tarım potansiyelimiz yüksek

Vali Ersin Yazıcı’ya il tarımı hakkında bilgi veren ATB Başkanı Ali Çandır, Antalya’nın müthiş bir tarım potansiyeli olduğunu vurguladı. Çandır, ‘’Antalyalı üreticimizin birikimi müthiş. Üreticimizi doğru yönlendirebilirsek üretim ve ihracatta daha da ileriye gideriz’’ dedi.

Vali Yazıcı’nın ziyaretinde, ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ile Süleyman Ersan da bulundu. Başkan Çandır, ziyareti anısına Vali Yazıcı’ya  ATB 100. Yıl hatırası takdim etti.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla