10 C
Berlin
16:51 - 25/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Antalya FOTOGALERİ

Antalya sokaklarında şenlik var

Turizm sezonunun sonuna yaklaşılırken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) kent içi ticaretin canlanması amacıyla ”Sokakta Şenlik Var” etkinliği düzenledi.

Etkinlikler Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Hizmet Binası ile Mark Antalya AVM önünde iki ayrı animasyon gösterisi yapan ekiplerin kortej yürüyüşü ile başladı. Animasyon ekipleri daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda gösterilerine devam etti.

Çocukların beğeniyle izledikleri çizgi film kahramanlarının sembolize edildiği animasyon ekipleri kortej boyunca vatandaşlardan ve çocuklardan beğeni aldı. Vatandaşlar ve turistler animasyon ekipleriyle fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı.

ATSO’nun ‘’Sokakta Şenlik Var” etkinlikleri eylül ayı boyunca Çarşamba, Cuma ve cumartesi günleri Cumhuriyet Meydanı’nda dans gösterileri, konserler ve şovlar düzenlenecek.
ATSO Başkanı Davut Çetin, turistleri ve vatandaşları kent merkezine çekmek, akşam ticaretini canlandırmak ve şehir turizmini desteklemek için ”Sokakta Şenlik Var” etkinliklerini düzenlediklerini kaydetti. Çetin, şöyle devam etti.

”Antalya başarılı bir turizm sezonu geçirdi. Buna karşın, yerli ve yabancı turist sayısındaki artışın kent ticaretine olması gerektiği kadar yansımadı. Sezon sonunda da kent merkezinde canlılık yaratmak ve şehir turizmini desteklemek için böyle bir karar aldık. Bir ay boyunca akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde özellikle ailelerin, gençlerin, çocukların ve turistlerin ilgisini çekecek, dans gösterileri, konserler ve şovlar düzenleyeceğiz. Esnafımızın da desteğiyle, Antalya’da sokağa çıkmak için en güzel zamanlar olan Eylül ayı akşamlarında kentimizi bir festival şehrine dönüştürmeyi amaçlıyoruz.”

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

İlgili haberler

YORUM EKLE

* Yorum formunu kullanarak, verilerinizin bu site üzerinden depolanması ve işlenmesine izin verirsiniz.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla