Antalya eğitiminde ‘Ahenk’ projesi

25.10.2021 23:20

Antalya Valiliği, ilk, orta okul ve liselerde eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmak amacıyla Antalya Hedeflenen Eğitime Nitelik…

Antalya eğitiminde ‘Ahenk’ projesi

Antalya Valiliği, ilk, orta okul ve liselerde eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmak amacıyla Antalya Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) projesi başlatıldı.

Antalya Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde eğitimde nitelik ve kaliteyi artırmak amacıyla AHENK Projesi Tanıtımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı konuşmasında AHENK projesi ile eğitimde aksayan alanları düzelterek, gençlere okuma ve iyi insan olma bilincini aşılamak istediklerini belirtti.

Eğitimde farkındalık yaratmak istediklerini ifade eden Vali Yazıcı, şunları kaydetti.

‘’Üretme noktasında bizler için çok önemli olan meslek liselerimizdeki ölü toprağı kaldırmak için buradayız. Herkes iyi ve kalifiyeli insan bekliyor. Ancak, meslek liselerine eski ilgiyi ve önemi bıraktık. Bu olmamalı. Meslek liselerine ve buralarda okuyan gençlere ülkemizin ihtiyacı var. Üretmek zorundayız. Üreterek büyümek zorundayız. Hedeflerimiz çok büyük. Ama üretmeden bu hedeflere ulaşmamız çok zor. Bu yüzden bu konuya hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Meslek liselerimizi yeniden ayağa kaldırmamız gereklidir.“

AHENK projesinin eğitimde nitelik ve kalitenin artması yönünde önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, şöyle devam etti.

‘’AHENK projesi ile şehrin tüm paydaşları eğitime ve okullarımıza dokunacak. Bizler bu okullarımıza, gençlerimize dokundukça güzel işler ortaya çıkacak. Gençlerimize hep beraber dokunursak bu işi hep beraber özümsersek eğitimin niteliğini ve kalitesini arttırmış olacağız. Son 15-20 yılda bina ve tesis anlamında çok güzel yapılar var. İşte bu binaların içindeki kaliteli eğitimi de bizler ve değerli öğretmenlerimiz yapacak. Bu projeyi kimseyi suçlamak için yapmadık. Vazgeçmiş ve olanı kabullenmiş arkadaşlarımızı harekete geçirmek için projemizi devreye soktuk. Bunu hep birlikte ve bir ahenk içinde yapacağız. Çünkü fiziksel imkânları şükürler olsun ki ülkemiz aştı. Harika hastanelerimiz, okullarımız, yollarımız var. Ama nitelikli ilgili sıkıntılarımız var. Artık bunlara yoğunlaşmamız gerekiyor. Hep birlikte insan kalitesini eğitimde kaliteyi ve niteliği hep birlikte arttıracağız.”

Konuşmaların ardından AHENK Projesi İş Birliği protokolü, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Özgür Kasım Aydemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Antalya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adlıhan Dere tarafından imzalandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

"Trump New York'taki Soruşturmada İfad..

"Trump New York'taki Soruşturmada İfade Vermek Zorunda" 
MGK’dan Suriye’de Yeni Operasyona Destek Mesajı

MGK’dan Suriye’de Yeni Operasyona Dest..

MGK’dan Suriye’de Yeni Operasyona Destek Mesajı
Azerbaycan’da Yeni Basın Yasası Endişe Yaratıyor

Azerbaycanda Yeni Basın Yasası Endişe ..

Azerbaycan’da Yeni Basın Yasası Endişe Yaratıyor
Blinken’dan Çin’e ‘Küresel Düzen’ Uyarısı 

Blinken’dan Çin’e ‘Küresel Düzen’ Uyar..

Blinken’dan Çin’e ‘Küresel Düzen’ Uyarısı 
Türkiye’de “Halkı Yanıltıcı Bilgi Yayma” Suç Olacak

Türkiye’de “Halkı Yanıltıcı Bilgi Yaym..

Türkiye’de “Halkı Yanıltıcı Bilgi Yayma” Suç Olacak
Gaziantep'te 'Canlı Bomba' Paniği

Gaziantep'te 'Canlı Bomba' Paniği

Gaziantep'te 'Canlı Bomba' Paniği