*** “Amacımız hemşehrilerimizi buluşturmak”

*** “Amacımız hemşehrilerimizi buluşturmak”

ABONE OL
14:44 - 08/01/2009 14:44
*** “Amacımız hemşehrilerimizi buluşturmak”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

"Amacımız hemşehrilerimizi buluşturmak"

Almanya’nın Köln kentinde 2 yıl önce kurulan Kars, Ardahan ve Iğdır Kültür Dayanışma Derneği, kamu yararına çalışan dernek olarak tescil edildi

Dernek Başkanı Taner Uğuz, kamu yararına çalışan dernek olarak tescil edilmelerinden sonra şimdi çalışmalarına daha da hız vereceklerini ve mayıs ayında büyük bir gece düzenlemek istediklerini söyledi.
Amaçlarının, Almanya’da, özellikle de Köln ve çevresinde yaşayan hemşehrileri arasında dayanışmayı sağlamak olduğunu belirten Uğuz, ”Öncelikli amacımız burada yaşayan hemşehrilerimizi bir araya getirmektedir. Köln bu konuda çok merkezi bir konumda, yakın çevremizde örneğin Ruhr havzasında, Aachen kentinde, Hollanda’da, Belçika’da birçok hemşehrimiz yaşamaktadır” dedi.

Yurt dışında yaşayan Türkler olarak Türkiye’nin tanıtımını en iyi şekilde yapmak durumunda olduklarını ifade eden Uğuz, şunları kaydetti:
”Kültürel faaliyetlerin dışında gençlerin sosyal sorunlarıyla da ilgilenmek istiyoruz. Eğitim konusunda öğrencilere yardım kursları ve Türk tarih dersleri de vermeyi gaye edinmiş bulunuyoruz. Bu konuda tüm hemşehrilerimizi bir araya getirerek, dost ilişkilerimizi geliştirerek, yöremizi en iyi şekilde temsil etmemiz söz konusu olabilir.”

Uğuz, bu amaçla mayıs ayında çok büyük bir gece düzenlemeyi planladıklarını, programda yöre yemeklerinin ikram edileceğini, Kafkasya halk oyunlarıyla diğer müzikli sunumların olacağını kaydetti.
Uğuz, geceye Türkiye, Azerbaycan ve diğer komşu ülkelerden önemli ve seçkin kişilerin konuşmacı ve konuk olarak davet edileceklerini sözlerine ekledi. (A.A)
 

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.