LVM Fikret Odağ

Almanya'da IŞİD Operasyonunda İkisi Türk Üç Kişi Gözaltına Alındı

12.11.2019 12:51
ABD

Alman polisi IŞİD adına saldırı hazırlığında olan 3 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerden ikisinin Türk vatandaşı olduğu belirtildi. Şüphelilerin Almanya’nın Offenbach kentinde…

Almanya'da IŞİD Operasyonunda İkisi Türk Üç Kişi Gözaltına Alındı

Alman polisi IŞİD adına saldırı hazırlığında olan 3 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerden ikisinin Türk vatandaşı olduğu belirtildi. Şüphelilerin Almanya’nın Offenbach kentinde bombalı saldırı planı yaptıkları ifade ediliyor.

Frankfurt Savcısı Nadja Niesen’in hazırladığı iddianamede, ‘Söz konusu kişilerin Rhine-Main bölgesinde düzenleyecekleri saldırıda mümkün olan en fazla sayıda kafiri öldürmek hedefinde oldukları’ ifadesi yer aldı.

Asıl şüphelinin 24 yaşında Makedon kökenli Alman vatandaşı olduğu yanındaki iki kişininse 21 ve 22 yaşlarındaki 2 Türk vatandaşı oldukları belirtildi. Makedon kökenli Alman şüphelinin internetten silah ve patlayıcı madde satın alma girişimde bulunduğu açıklandı.

Savcı, bu kişilerin yakın çevrelerine kendilerini IŞİD sempatizanı olarak tanıttıklarına inanıldığını belirtti.

Asıl şüpheli olan Makedon asıllı Alman vatandaşının evinde patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler de ele geçirildi. Polis ayrıca şüphelinin evindeki bilgisayar ve dokümana da el koydu.

Makedon asıllı şüphelinin bugün hakim karşısına çıkarılması bekleniyor.

Amerika’nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

#

Yorumlar

İlgili Haberler