Alkışlar oyuncu Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı`ya

Alkışlar oyuncu Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı`ya

ABONE OL
01:46 - 26/02/2024 01:46
Alkışlar oyuncu Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı`ya
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Oyuncu Necmi Yapıcı ve eşi Nihan Durukan Yapıcı’nın oynadığı ‘Benimle Delirir Misin’ adlı komedi oyun, Nürnberg Objektif Kültür Merkezi (OM) izleyicisiyle buluştu.

Metin Artu’nun yazdığı Necmi Yapıcı`nın yönettiği iki perdelik oyunu izlemeye gelenler, kahkahaya boğuldu. Necmi Yapıcı ve eşi Nihan Durukan Yapıcı oynadığı oyunda, nikah masasına gömülen bir aşkın ardından bir kadın ve erkeğin kendilerini aklama ve yanlışlarını saklama çabalarının kaçık bir aşk hikayesine dönmesinin komik trajik olarak anlatılıyor.

Oyun sonrası bir konuşma yapan OKM Başkanı Cihan Kente şunları söyledi:

“Amacımız tiyatro sevgisini çocuklara ve gençlere aşılamak, tiyatroyu eğitim ve kültür veren okul olarak görmelerini sağlamak. Çocuklarımız tiyatroya ilgi gösterirse, Türkçe ve Türk kültürünü unutmamış olur. OKM, sanat ve eğlenceyi bir araya getirerek Nürnberg ve çevresindeki tiyatro severlere unutulmaz saatler yaşatmaya, çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli eğitim programlarına ev sahipliği yapmaya devam edecek.”

Oyunculuk eğitimleri, dram eğitimleri, ritim kursları, dans kursları ve resim kurslarının halka açık olarak devam ettiğini belirten Kente, kurslarımıza başvuru yapmak ve eğlenceli, öğretici etkinliklerle ilgili bilgiler almak isteyenler www.objektifsahne.de adresini ziyaret edebilir dedi.

Berlin’den gelecek olan Tiyatro Yüzyüze’nin ‘Ortaya Karışık 2’ isimli oyunu 3 Mart’ta sahneye konulacağını sözlerine ekledi.

Büyük beğeni alan oyun sonrası Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı, OKM Kültür Merkezi yönetici ve OKM sahne oyuncularıyla bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

ha-ber.com/İlhan BBABA/NÜRNBERG

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.