Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde devir teslim töreni

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde devir teslim töreni

ABONE OL
15:37 - 22/11/2020 15:37
Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde devir teslim töreni
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi yeni dekanı Prof. Dr . Mustafa Erkan, tarımsal üretimin öneminin her geçen gün arttığını belirtti.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekanlığında görev değişimi nedeniyle devir teslim töreni yapıldı. Prof. Dr. Davut Karayel dekanlık görevini Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Erkan’a devretti.

Ziraat Fakültesi yeni dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan,  Türkiye ve dünyada tarımsal üretimin öneminin her geçen gün arttığına dikkat çekti.  Türkiye’nin ve özellikle Antalya’nın ekolojik avantajları nedeniyle tarımsal üretimde önemli bir konuma sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Erkan, şunları kaydetti.

‘’Türkiye’deki tarımsal işletmelerin büyük bir bölümü Antalya’da yer almaktadır. Antalya’da çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 40 binden fazla çiftçi, ziraat odalarına kayıtlı ise 138 binden fazla çiftçi bulunmaktadır. Antalya bir tarım kentidir. Fakültemizden, ülkemiz ve bölgemiz tarımının beklentisi çok büyüktür. Bu nedenle Fakültemiz tarımsal araştırma faaliyetleri ile eğitim-öğretim alanlarında etkin ve aktif olarak rol alacaktır.’’

Hep birlikte Ziraat Fakültesini ve  ülke tarımını daha ileriye götürmek için var güçleriyle çalışacaklarını belirten Erkan, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’a teşekkür etti.

 

 

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.