1.4 C
Berlin
10:27 - 20/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA

ABTTF'den 23 Nisan kutlaması

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun (ABTTF) üye derneklerinden Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği ile Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı lokallerinde düzenledikleri özel etkinlikler ile kutladı. ABTTF’nin destek ve katkılarıyla Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı vesilesiyle düzenlenen kutlama etkinliklerine Gütersloh ve Viersen şehirleri ile yakın çevrede yaşayan Batı Trakya Türk çocukları anne ve babalarıyla birlikte katıldı. Viersen derneğinin düzenlediği kutlama etkinliğine ABTTF’yi temsilen Başkan Yardımcısı Serdar Kalekoğlu da eşi ve çocuklarıyla birlikte iştirak etti.

Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’nin düzenlediği etkinlikte konuşan ev sahibi derneğin başkanı İbrahim İbram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünyada sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve kardeşlik tomurcuklarının yeşermesine vesile olmasını dileyerek çocuklar başta tüm konukların bayramını kutladı. Selamlama konuşmasının ardından çocuklar tarafından 23 Nisan’ın anlam ve önemine dair şiirler okundu. Çocuklara kitapların da hediye edildiği ve çocukların doyasıya eğlendiği kutlama etkinliğinde konuklara yemek ve dondurma ikram edildi.

Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği kutlama etkinliğinde çocuklar palyaço ekibi tarafından sunulan gösteri ile eğlenirken çocuklara sürpriz hediyeler de dağıtıldı. Etkinlikte ev sahibi derneğin üyesi kadınlar tarafından hazırlanan pasta ve börekler konuklara ikram edildi.

ha-ber.com 

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla