22.1 C
Berlin
05:39 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
AVRUPA Çek Cumhuriyeti GÜNCEL Macaristan Polonya

AB'den 100 milyar avroluk iklim paketi

AB'den 100 milyar avroluk iklim paketi

AB iklim değişikliği ile mücadele için 2050 yılına kadar 100 milyar avroluk fon ayırmayı planlıyor.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun 1 Aralık’ta göreve başlayan yeni Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupalı Yeşil Anlaşma adını verdiği iklim değişikliğiyle mücadele paketini açıkladı.

Deutsche Welle’de yer alan habere göre, von der Leyen AB’de 2050 yılına kadar karbon emisyonunun “mümkün olduğunca azaltılması” amacıyla 100 milyar avroluk fon ayırmayı planlıyor. 

Von der Leyen, Komisyon’un 100 milyar avroyu “fosil yakıt kullanımını azaltmayı hedefleyen yatırımlar” için tahsis edeceğini kaydetti ve bu paketin “Avrupa’nın yeni büyüme stratejisi” olduğunu belirtti.

Von der Leyen’in teklifi perşembe günü üye ülkelerin temsilcileri arasında görüşülecek. Ancak kömüre bağımlı Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nin bu pakete direnmesi bekleniyor. 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla