ABD’den “Almanya ve Danimarka’ya Gitmeyin” Uyarısı

ABD’den “Almanya ve Danimarka’ya Gitmeyin” Uyarısı

ABONE OL
13:31 - 23/11/2021 13:31
ABD’den “Almanya ve Danimarka’ya Gitmeyin” Uyarısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve Dışişleri Bakanlığı, artan COVID-19 vakaları nedeniyle Almanya ve Danimarka’ya yönelik olarak bir seyahat uyarısı yayınladı. Uyarıda ABD vatandaşlarının gerekmedikçe bu ülkelere seyahat etmemeleri istendi.

CDC böylece bu iki Avrupa ülkesine yönelik seyahat uyarısını “çok yüksek” olarak nitelenen 4. seviyeye yükseltmiş oldu. ABD Dışişleri Bakanlığı da benzer şekilde hem Almanya hem de Danimarka için “seyahat etmeyin” uyarı mesajı yayınladı.

Hali hazırda CDC’nin listesinde 4. seviye uyarı kategorisinde yer alan yaklaşık 75 ülke bulunuyor. Bu ülkeler arasında Avusturya, İngiltere, Belçika, Yunanistan, Norveç, İsviçre, Romanya, İrlanda ve Çek Cumhuriyeti gibi Avrupa ülkeleri de yer alıyor.

Vaka sayılarının arttığı Almanya’da Başbakan Angela Merkel, önlemlerin daha da arttırılması çağrısında bulundu. Ülkede özellikle iki doz aşısını uzun süre önce olmuş yaşlılar ve henüz aşı yapılmamış çocuklar arasında COVID-19 virüsünün hızla yayılması dikkat çekiyor.

Bu ayın başında Dünya Sağlık Örgütü de Avrupa ülkelerinin salgının yeni dalgasına karşı çok daha sıkı önlemler alması gerektiği uyarısında bulunmuştu.

CDC ayrıca son açıklamasında İsrail, Aruba, ABD Virgin Adaları, Kurasao ve Guadelup’a yönelik seyahat uyarı seviyesini de 3. kategoriye çekti.

VOA tarafından geçilen ABD’den “Almanya ve Danimarka’ya Gitmeyin” Uyarısı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. ABD’den “Almanya ve Danimarka’ya Gitmeyin” Uyarısı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan ABD’den “Almanya ve Danimarka’ya Gitmeyin” Uyarısı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.