LVM Fikret Odağ

27 kilo peynir için 2.365 Euro ceza ödediler

11.12.2020 22:44

Tatillerini tamamladıktan sonra, araçları ile, Türkiye’den Almanya’ya dönen şair Aydın Tazegül ile amca oğlu, Beyler Tazegül (Milli tekvandocu Servet Tazegül’ün babası) Sırbistan’dan,…

27 kilo peynir için 2.365 Euro ceza ödediler

Tatillerini tamamladıktan sonra, araçları ile, Türkiye’den Almanya’ya dönen şair Aydın Tazegül ile amca oğlu, Beyler Tazegül (Milli tekvandocu Servet Tazegül’ün babası) Sırbistan’dan, Hırvatistan’a girişlerinde, Bajakova sınır kapısında, yapılan kontrol sırasında, araçlarında bulunan 27 kilo tel peynir nedeniyle, tam 2.365 Euro ceza ödediler. Peynirlerine de el konuldu.

İTİRAZ NETİCE GETİRMEDİ

İtiraz etmelerine rağmen, 27 kilo tutan peynirin 40 kilo olduğunu iddia eden Hırvatistan gümrükçüleri, Tazegül amca oğullarına ceza yazdılar. İstenin 2365 Euro’yu ödeyen Tazegül’ler, vatandaşlarımızı uyararak, sakın Hırvatistan’dan geçmeyin, geçerseniz de süt ve süt mamullerini beraberinizde getirmeyin dediler.

HAVAİ FİŞEĞE 700 EURO CEZA

Aydın Tazegül, bizden baksa kişilere de ceza yağdırdılar, bir vatandaşımıza ise, yılbaşında çocukları patlatsın diye götürdüğü fişeği yakalattı, ona da 700 Euro ceza yazıldı diye konuştu.

 

 

 

 

#

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler