*** 200 bin Euro’luk uçak bileti vurgunu

*** 200 bin Euro’luk uçak bileti vurgunu

ABONE OL
18:44 - 12/07/2009 18:44
*** 200 bin Euro’luk uçak bileti vurgunu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

200 bin Euro’luk uçak bileti vurgunu

Almanya’nın Frankfurt kentinde Yasemin Çil adlı bir kadın 80 kişiye karşılığı olmayan uçak biletleri sattı

Frankfurt-İzmir ve Frankfurt-Antalya uçuşları için satılan Sun Express şirketi biletlerinin toplam değerinin en az 200 bin Euro olduğu tahmin ediliyor.

Frankfurt-Okulların tatile girmesiyle birlikte Türkiye’ye gitme heyecanı ile Frankfurt Havalimanı’na gelen çok sayıda yolcu, biletlerinin sahte olduğunu anlayınca neye uğradığını şaşırdı. Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan Yasemin Çil adlı bir kadının 80 uçak biletini karşılıkları olmadığı halde uydurma uçuş numaraları ile sattığı ortaya çıktı. Sahte biletlerin toplam değerinin en az 200 bin Euro olduğu tahmin ediliyor.


Üzerlerinde Sun Express şirketine ait numaralar bulunmasına rağmen biletlerin sahte oldukları yolcuların Frankfurt Havalimanı’na gelmesiyle ortaya çıktı. Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde okulların Cuma günü tatile girmesi nedeniyle Türkiye’de tatil yapmak isteyen Frankfurt-İzmir ve Frankfurt-Antalya yolcuları havalimanında sahte bilet şokuyla perişan oldu. Sahte bilet satan kişinin babasının Frankfurt’ta tanınan bir işadamı olması yolcuları yanılttı.

Öte yandan Sun Express gibi tanınmış bir firmadan bilet numaralarını alarak dolandırıcılığı yapabilen bir kişinin şirket içinden birilerinden destek alıp-almadığını gündeme getirdi. Frankfurt’taki sahte bilet skandalının boyutlarının bilinenden daha büyük olmasından endişe ediliyor. Biletleri karşılıksız çıkan yolcular Yasemin Çil hakkında suç duyurusunda bulundular.

(CİHAN) 

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.