2.5 C
Berlin
06:35 - 27/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
TÜRKİYE

Türkiye ve THK üçüncü defa dünya birincisi

THK Antalya Şubesi önceki dönem Başkanı Vasıf Yüceliş yaptığı açıklamada, merkezi Kanada’da bulunan Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü- Institute for Woman of Aviation Worldwide (IWOAW) tarafından her yıl 8 Mart tarihini kapsayan hafta içinde, kadınların havacılık sektöründe farkındalığın artırılmasına yönelik etkinlik düzenlediğini belirtti.

Bu yıl 5 kıtadan 44 ülkede 100 bin katılımcının yer aldığı etkinlikler sonucunda Türkiye ve Türk Hava Kurumu THK) Antalya Şubesi ve 3. kez Dünya birincisi seçildiğini bildiren Yüceliş, ”3 yıl üst üste Dünya birinciliğimizi güzel ülkemize ve tüm havacılara armağan ediyoruz” dedi.

THK’nın 04-08 Mart 2019 tarihleri arasında yapmış olduğu etkinliklerin sonuçları Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü (iWOAW) tarafından açıklandı.

Buna göre, THK Antalya Şubesi yapmış olduğu etkinliklerde Türkiye 2016 yılında Dünya 2.si, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında ise üst üste 3 yıl Dünya birincisi olmuştur.

THK Antalya Şubesi yapmış olduğu etkinlik çeşidi ile “Dünyanın En Kadın Dostu Dernek-Most Female Friendly Association Worldwide Awards” kategorisinde Türk Hava Kurumu (THK) üst üste 2 yıl Dünya birincisi oldu.

“Dünyanın En Kadın Dostu Şirket-Most Female Friendly Corporation Worldwide” kategorisinde TUSAŞ Motor Sanayi (TEI) Dünya 1.si olmuştur.

“Dünyanın En Beğenilen Organizatörü-Most Acclaimed Organizer Worldwide” kategorisinde 2017 ve 2019 yıllarında olmak üzere 2 sefer THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş Dünya birincisi oldu.”

Emekli Hava Albay Vasıf Yüceliş, Türkiye’ye bu başarıların gelmesinde destek veren tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlara, tüm katılımcılara ve bu başarının gizli kahramanları THK Antalya Şubesi personeli Salim Öztaş ve Ümmü Gerenaz, THK Karain Havacılık Eğitim Merkezi personeli Ceyda Atmış, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri Meral Çelikin ve Özlem Güngören ile Uçak Mühendisi Can Erel’e teşekkür etti.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla