*** Tiyatro sanatçısı Olgaç'a soruşturma

28.01.2009 13:17

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır, Olgaç'ın bir televizyon programında ''1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda biri esir 10 Rum'u öldürdüğü'' yönündeki sözleri üzerine, soruşturma başlattı

*** Tiyatro sanatçısı Olgaç'a soruşturma

 

 

Tiyatro sanatçısı Olgaç'a soruşturma


Sinema ve tiyatro sanatçısı Atilla Olgaç hakkında, Türkiye'nin taraf olduğu Cenevre Savaş Hukuku Sözleşmesi doğrultusunda soruşturma başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır, Olgaç'ın bir televizyon programında ''1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda biri esir 10 Rum'u öldürdüğü'' yönündeki sözleri üzerine, işlenen fiilin Türk Ceza Kanunu'nda doğrudan bir karşılığı bulunmamasına karşın, Türkiye'nin de taraf olduğu Cenevre Savaş Hukuku Sözleşmesi doğrultusunda soruşturma başlattı. 

Soruşturma kapsamında Olgaç'ın katıldığı program kayıtları izlenecek ve ifadesi alınacak, ardından soruşturma dosyası Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk Genel Müdürlüğü aracılığıyla Cenevre Savaş Suçları Mahkemesi'ne gönderilecek.

Cenevre Savaş Suçları Mahkemesi, Olgaç'ın dosyasını inceledikten sonra suç tespit ederse yargılanmasına başlanacak. (A.A) 

Yorumlar