NANE ŞEKERİ

23.10.2021 18:32

Bir gün Emniyet Müdürlüğü bir yerde fuhuş yapıldığı ihbarı alır, ekipler hazırlanır fuhuş yapılan ev basılır, içerde ne kadar çalışan varsa arabalara doldurulur, karakola götürülür, yakalanan o kadar çok kişi karakola sığmayınca karakolun kapısında kuyruk oluşur.

Oradan geçen bir bir yaşlı bir nene en arkadaki bir bayana sorar kızım bu ne kuyruğu? bayanda nene ile dalga geçmek için nane şekeri kuyruğu teyzeciğim der.

Yaşlı nine ahh yavrum bende nane şekerini çok severim ucuzsa bende kuyruğa gireyim der ve başlar sırayı beklemeye. Polisler herkesin ifadesini alır sıra yaşlı neneye gelince, ifadeleri alan polis memuru bakar kendi kendine şaşırır, yahu bu yaşlı başlı nenenin burada ne işi var der?

İçeri çağrılan neneye söyle bakalım sen ne nane yedin diye sorunca !! yaşlı nene ahh oğlum bende nane yiyecek diş mi var ben sadece emip somuruyorum der.

Bilindiği gibi 16. Nisan 2017’de millette bu başkanlık sistemine referandumda oy verin her şey güzel olacak deyip filen 2018’de parmak fazlalığıyla başkanlığa geçiş yaptık. Reisi padişahlardan daha fazla yetkiyle donattık.

Mesela padişah şeyhülislamı atayamıyordu !! veya kadılar istediği kararı veriyordu, Padişahın bile Veziriazamı vardı. Şimdi çıkmışlar yeni ve sivil anayasa istiyoruz diyor reisimiz.”

Demek ki şimdiki yürürlükte olan anayasa sivil değilmiş” diye düşünüyor insanlar. Siyasete bir yüzük ile giren reisimizi biz padişahtan daha fazla yetkiyle donattık bunu da beğenmiyor, o zaman bu millet bu nane şekerini neden yedi sizce?

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları