***  Milliler İstanbul’da  üç puanı kaçırdı…

*** Milliler İstanbul’da üç puanı kaçırdı…

ABONE OL
08:39 - 11/09/2008 08:39
***  Milliler İstanbul’da  üç puanı kaçırdı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
BestMİLLİLER BERABERE KALDI

İSTANBUL – 19. Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup’taki 2. maçında Türkiye, İstanbul’da Belçika ile 1-1 berabere kaldı.

Elemelerde sahasındaki ilk maçına galibiyet amacıyla çıkan Türkiye, karşılaşmanın ilk yarısında rakip kalede pozisyon üretmekte zorlandı. Karşılaşmanın 13. dakikasında Tuncay’ın sakatlanmasıyla zorunlu oyuncu değişikliğine giden milli takım, ilk yarıda Belçika savunmasını geçemedi. Karşılaşmanın 31. dakikasında Sonck’un golüne engel olamayan Türkiye, bu golden sonra karşılaşmada ilk önemli gol pozisyonu 35. dakikada Semih ile üretmesine karşın, Belçika kalecisi Stijnen gole izin vermedi. Maçın ilk yarısının son bölümünde beraberlik golü için rakip kaleye yüklenen milliler, aradıkları golü bulamadı ve ilk yarıyı 1-0 geride tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısına beraberlik golünü bulmak için baskılı başlayan Türkiye, 46. dakikada bulduğu gol pozisyonun ardından baskılı oyununu fazla sürdüremedi. Karşılaşmanın 67. dakikasına dek rakip kalede gol pozisyonu üretemeyen milliler, bu dakikada Semih ile yakaladığı gol pozisyonunu değerlendiremedi. 74. dakikada Emre’nin penaltıdan attığı golle beraberliği sağlayan (A) Milli Takım, son dakikalarda galibiyet golü için rakip kaleye yüklenmesine karşın, beklediği galibiyet golüne ulaşamadı.

"GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN GALİBİYETTİ"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Belçika ile 1-1 berabere kaldıkları 19. Dünya Kupası Elemeleri 5. Grup maçında Belçika’nın ”antifutbol” anlayışına karşın, özellikle ikinci yarıda olumlu futbol oynadıklarını söyledi.
Fatih Terim, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, uzun bir aradan sonra Türkiye’de puan maçına çıktıklarını belirterek, ”Aklımızdan ve gönlümüzden geçen galibiyetti, ama olmadı. Rakibimizin antifutbol anlayışına rağmen, özellikle ikinci yarıdaki pozitif oyun için oyuncularıma teşekkür ediyorum” dedi.
Terim, bir soru üzerine, maç sırasında yedek kulübesinde, Belçika Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Rene Vandereycken’in kendisine yaptığı harekete karşı tepki verdiğini söyledi.
Vandereycken’in yaptığı hareketin çok ağır olduğunu ileri süren Terim, şunları anlattı:
”Bugüne dek hiçbir meslektaşımla, eğer birşey yapmamışsa muhatap olmadım. Kameraler biraz bizden uzaklaşıp rakiplere bakarsa, kendi çocuğunuzu yerden yere vuracağınıza biraz başkalarına bakarsanız neler yaptığını görürsünüz. İtalyanca olarak ne söylediğini kendisine sorun. Kulübeye yaptığı hareket de İtalyanca’da çok ağır bir şeydir. Kendi sahamızda, kendi evimizde hiç kimseye karışmamışsınız. Ben de cevap vereceğim tabii, rakibe çiçek atacak halimiz yok.”
Belçika Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Rene Vandereycken ise karşılaşmada Fatih Terim ve yedek kulübesinin yaptığı harekete karşılık hareket yaptığını ileri sürdü.
Anadolu Ajansı

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.