4.5 C
Berlin
10:28 - 04/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Barış Atagün

Barış Atagün arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

SİZİN MİLLİ İRADEYE SAYGIDAN BAHSEDECEK YÜZÜNÜZ YOK

22:24 - 25/04/2018

SİZİN MİLLİ İRADEYE SAYGIDAN BAHSEDECEK YÜZÜNÜZ YOK

CHP li 15 vekilin İYİ partiye geçtiği günden beri iktidar partisi, iktidarın yavru ortağı ve havuz medyası büyük bir siyasi oyunun oynandığından bahsediyor.

İktidar ve yandaşlarına göre CHP’nin 15 vekilini İYİ partiye vermesi milli iradeye saygısızlıkmış. Çünkü millet oy verirken CHP ye oy vermişmiş

Tamam, güzel konuşuyorsunuz ama madem milli iradeye saygıdan bahsediyoruz. O halde şu soruların cevabı verilmelidir.

Tüm seçim anketlerinde oy oranı en az %13-15 olan ve toplumda büyük bir karşılık bulan İYİ partiyi seçimlere sokmamak için bin dereden su getirmeye çalışmak milli iradeye saygısızlık değil midir?

Şimdiye kadar hiçbir seçimde uygulanmayan, seçim ittifakı diye bir şey uydurup ittifaka giren partileri seçim barajından muaf tutarak milli iradede çifte standart uygulamak milli iradeye saygısızlık değil midir?

Seçim ittifakı ile tek başına barajı geçemeyecek partilerin barajı geçmesi kesin olan partilere yanaşarak meclise girmeyi garantilemesi milli iradeye saygısızlık değil midir? Bunun adı siyasi dolandırıcılık değil midir?

1 Kasım 2015 seçimlerinde Parlamenter sistemi savunduğunu açıklayarak milletten %11 oy alan MHP’nin bugün başkanlığa evet demesi milli iradeye saygısızlık değil midir? 

21 yıldır Devletin başına Devlet gelecek sloganıyla milletten oy alan ve seçmenine ”Bir gün Ülkücü Cumhurbaşkanı olacak” vaadinde bulunan MHP’nin bugün Cumhurbaşkanı adayı göstermemesi milli iradeye saygısızlık değil midir?

1 Kasım 2015 seçimlerinde milletten %49,5 oy alarak seçilen seçilmiş Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu zorla istifa ettirip İzmir’den Belediye başkanı bile seçilemeyen Binali Yıldırım’ı Başbakan olarak atamak milli iradeye saygısızlık değil midir?

Bir zamanlar Demokrat Parti Genel Başkanı olan Süleyman Soylu’nun, Saadet Partisi Genel Başkanı olan Numan Kurtulmuş’un, MHP Genel Başkan yardımcısı olan Tuğrul Türkeş’in bugün AKP de olması milli iradeye saygısızlık değil midir? Bu 3 isim bir zamanlar AKP ye muhalif olarak milletten oy almadılar mı? Şimdi hangi yüzle AKP de görev yapabiliyorlar?

2014 yerel seçimlerinde halkın oyuyla seçilen 4 belediye başkanının ”İstifa etmezseniz gereği yapılır” diye tehdit edilerek mafyavari bir şekilde görevlerinden uzaklaştırılması milli iradeye saygısızlık değil midir?

7 Haziran 2015 seçimlerinde milli irade koalisyon dediği halde ısrarla koalisyona yanaşmayarak devleti 5 ay hükümetsiz bırakmak milli iradeye saygısızlık değil midir?

Siz hangi milli iradeye saygıdan bahsediyorsunuz? Sizin milli iradeye saygıdan bahsedecek yüzünüz yok.

Siz, istediğiniz sonuç çıkmadı diye rektörlük seçimlerini bile kaldıran insanlarsınız

Siz, ”Bize oy vermezseniz aç kalırsınız”, ”Bize oy vermezseniz beyaz toroslar gezer”, ”Bize oy vermezseniz devlet yıkılır” diye milleti açlıkla ölümle tehdit ederek milli irade üzerinde baskı kuran insanlarsınız

Siz, size oy vermeyen insanları vatan haini, terör işbirlikçisi ilan eden insanlarsınız.

Şimdi İYİ partiyi seçimlere sokmama planınız suya düştü diye milli iradeye saygıdan bahsetmeyiniz.

Eğer sizin milli iradeye saygınız olsaydı toplumda karşılığı olan İYİ partinin seçimlere girebileceğini ilk günden açıklardınız. Yargıtay kararına rağmen oylama yapmazdınız.

İYİ partinin seçimlere girebileceğini ilk gün açıklamış olsaydınız 15 CHP’li vekilin İYİ partiye geçmesine gerek kalmazdı.

Sözün özü yapana değil yaptırana bakmak gerekir. 

Ülkedeki demokrasiyi öyle bir hale getirdiniz ki %15 oy potansiyeli olan bir siyasi partinin Genel başkanı aday olabilmek için mücadele veriyor. 

Milli iradeye bundan daha büyük hakaret olabilir mi?

Gerçekten milli iradeye saygı duymak istiyorsanız gittiği her yerde halkın sevgisiyle karşılanan Sayın Meral Akşener’in önünü kesmeye çalışmayın. Bırakın kararı sandıkta millet versin. 

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla