4.5 C
Berlin
10:46 - 04/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Barış Atagün

Barış Atagün arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

RASİM OZAN KÜTAHYALI TÜRK MİLLETİNE HESAP VERMELİDİR

18:04 - 23/11/2017

RASİM OZAN KÜTAHYALI TÜRK MİLLETİNE HESAP VERMELİDİR

Beyaz TV de yayınlan Beyaz Futbol programında spor yorumculuğu yapan Rasim Ozan Kütahyalı Boşnak kardeşlerimiz hakkında söylediği iğrenç söz yüzünden Beyaz TV den kovuldu. 

Benim için Rasim Ozan, AKP dönemi Türk medyasının aynasıdır. AKP döneminde Rasim Ozan tipi gazetecilik Türk gazeteciliğine hâkim oldu.

Rasim Ozan Tipi gazetecilik nedir?

Rasim Ozan tipi gazetecilik iktidar ne derse alkışlamaktır. Bugün beyaz diyorsa beyazı savunmak, yarın dün beyaz dediğine siyah diyorsa siyahı savunmaktır.
Rasim Ozan tipi gazetecilik, ülkede yaşanan sorunlara göz yummaktır. Halkın sorunlarını değil sarayın isteklerini savunmaktır.

Rasim Ozan tipi gazetecilik, yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadığı halde her konuda bilirkişi gibi konuşmaktır. Bir gün spor programında, bir gün siyaset programında, bir gün magazin programında millete ahkâm kesmektir. 

80 li ve 90 lı yıllarda Mehmet Barlas tipi gazetecilik vardı. O da kim iktidardaysa onu savunan gazetecilikti ama Rasim Ozan ile kıyaslandığında daha seviyeliydi. En azından iktidar şakşakçılığı yaparken bile bir seviyeleri vardı. Rasim Ozan gibi 80 milyon önünde parmak sallayarak iktidar adına konuşmuyorlardı.

Rasim Ozan Kütahyalı, AKP döneminde gazeteciliğin ve medyanın ne kadar yozlaştığının ispatıdır. 

Rasim Ozan Kütahyalı bugüne kadar iktidara övgüler dizmek dışında gazetecilik adına ne yaptı? Daha önemlisi AKP olmasaydı Rasim Ozan şahsi yeteneği ve bilgisiyle bugün var olabilir miydi? Kesinlikle Hayır.

Rasim Ozan, AKP nin var ettiği ve AKP iktidardan düştüğü gün kimsenin yüzüne bakmayacağı ve ciddiye almayacağı biridir. Şimdiye kadar doğru çıkan tek sözü ya da tahmini yok. Çünkü iktidar ne söylerse onu söylediği için AKP nin yanlışlarıyla Rasim’in yanlışları doğru orantılı ilerliyor.

AKP, AB ile iyi ilişkiler kurduğunda en büyük AB savunucularından biriydi. 

AKP, ABD ile can ciğer olduğu dönemde en büyük Amerikancıydı.

AKP, PKK ile masaya oturup çözüm süreci dedikleri süreci başlattığında en büyük Kürtçülerdendi. Apo’nun Diyarbakır’da okunan mektubunu öve öve bitirememişti.
AKP, Feto ile kol kola yürürken en büyük fetocuydu. Feto elebaşı Fethullah Gülen’i yazılarında yere göğe sığdıramıyordu. Fetoya övgüleri sayesinde o günlerde Bank Asya’dan aldığı kredilerle yalılar villalar aldı.

Ergenekon, Balyoz gibi feto kumpası davalarda Türk ordusunun komutanları hapse atılırken Feto savcısı Zekeriya Öz’ün heykelinin dikilmesi gerektiğini söylüyordu.
Geçmişte AKP nin iyi anlaştığı kim varsa onu savunan, AKP Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alırken Türklüğe düşman olan, Ermenilere soykırım yaptığımızı savunan biri bugün 80 milyonun önünde sanki kendisi Fetocu değilmiş gibi fetoculara küfrediyor, Vatan, millet edebiyatı yapıyor.

Daha dün AKP, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine saldırırken ‘’Atatürk bugün yaşasa %30 oy alamazdı’’ diyen Rasim Ozan bugün ‘’Atatürk’ü babamdan çok severim’’ diyebiliyor.

İşte bu yüzden Rasim Ozan, AKP dönemi Türk medyasının aynasıdır. Her yöne dönebilen, bugün övdüğüne yarın sövebilen, bilgisiz, kültürsüz, sırtını halka değil saraya dayayan gazeteciliğin tipik örneğidir.

Evet, Rasim Ozan’ın Boşnak kardeşlerimize yaptığı hakaret kabul edilemez fakat Rasim Ozan’ın Türk milletine geçmişte söylediği tüm hakaretlerden dolayı hesap vermesi gerekir.

Ev kirasını Bank Asya’ya yatıran sıradan vatandaş, fetoculuktan yargılanıyorsa Bank Asya’dan aldığı krediyle yalı alan, yazılarında konuşmalarında Fetoyu öven Rasim Ozan da hesap vermelidir.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla