18.3 C
Berlin
14:08 - 30/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

MASKE KULLANAN, KÖŞEYİ DÖNDÜ!

21:24 - 04/04/2020

Eski günlerimizden alışkınız zaten maske takmaya. Şimdi virüs var diye maskeyi satan kazansa da eskiden takan kazanırdı maskeyi.

Soyguncular takardı yüzleri belli olmasın diye, vatandaşın malını çalacaklarsa.

Birde yetim malı yemek için maske takan siyasilerimiz oldu.

Kimi laiklik maskesi, kimi Milliyetçilik maskesi, kimi etnik köken maskesi, kimileri de DİN MASKESİ taktı geçmişte.

En çok tutan hangisi derseniz, tabi ki din maskesi olmuştur bugüne kadar.

Çünkü gerçek dindarı aldatmak daha kolaydır, kalbi temiz olduğundan. Hiçbir çıkar yol bulamazsanız yaptığınız hatalara “Kader böyle imiş “der, dindarın saf duygularını kullanırsınız neticede. Birde her dinde dindar gözüküp baş maskeliyi bekleyenler vardır toplumda.

Din maskesi takınca, Cuma çıkışında Sivas’ta Madımak otelini yakmaya toplanan kandırılmış cemaat, sizin yaptığınız hatalara tepki vermez “Kıblemiz bir “diye.

Vakıfta tecavüze uğrayan çocuklara sessiz kalır kimileri, kimileri hırsıza susar. Kimi hak yiyenleri görmezlikten gelir, ne olsa yolumuz bir diye.

Kimi kendi de ortak olmak için susar hırsızlıklara, kimi evladına bir iş bulabilmek uğruna. Din maskesi ile ilerleyenlerin arkasından gidenlerde, aynı maskeyi takmak zorunda kalır.

Kula kulluk edip, Allah’tan uzaklaştıklarını bilmezler mi?

Bilirler tabi ki.

Bir tarihte 80 yaşlarında bir ihtiyara denk geldim. Virüs yok o yıllarda, sokakta gezebiliyorlardı. Din maskesi takmış birinin peşinden gideni gösterip “saf bunlar” dedim.

“Git o saftan üç kuruş borç iste, vermez. Arabasını ucuza satmaz. Ticaretinde zarar etmez. Parasının kıymetini bilen saf değildir “dedi. Başka bir şeyde söyledi de şimdi yeri değil yazı uzamasın.

Kısacası, çalanda susanda suçludur. Tövbe kapısı açıktır diyerek hırsızlık yapanlar çoğunlukta fakat, hatırlatmak isterim;

Yetim malı yiyerek ve kul hakkı ile namaz kıldığın için sen geçersen o kapıdan, benim için bir sorun çıkacağını zannetmiyorum!

Yok kesin cehennemliksen eğer, sırf cezanı görmek için bile yanmaya razıyım.

Buyurun cenaze namazına!

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla