16.5 C
Berlin
19:59 - 09/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINA SOKARIM!

19:08 - 12/02/2020

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; pireler berber, develer tellal iken, sen “Fetullah Gülen Hoca efendinin” beşiğini tıngır mıngır sallar iken Memlekette bir Cumhuriyet vardı.

Bir hukuk düzeni vardı az ya da çok. Davalarda sahte delil üretmek henüz icat olunmamıştı. Ordusu polisi bu kadar hor kullanılmamıştı yobaz güçler tarafından.

Sonramı;

Ordu içine imam yerleştirdiniz, ordu imamı oldu.

Polisin içine sızdırdınız.

Hukuk işlerinden, anayasaya kadar el atmadık yer bırakmadınız.

Bir de bu işleri başımıza açan politikacılar, parti mensupları vardı ki onları da çok düşündüm nereye koysak diye ve buldum neticede.

Ben mecliste görev yapıp ta, Hoca efendilerine saygıyı eksik etmeyenleri, FETÖ`nün siyasi ayağına sokarım. Hem de partisine bakmadan sokarım.

Neticede herkesi yaptığı işe göre sınıflandırmak lazım değil mi? TSK da görevli ise askeri ayak, siyasette görevli ise siyasi ayak. Başka nereye sokacağız ki?

En baştakiler “bizi kandırdı” deyip işten sıyrılıyor ise, kandırıldım demek yargıdan kurtulmak ise, bu işin çözümü çok kolay.

Gazozuma ilaç attı, benden faydalandı deyip kurtulun gitsin. Neticede yönetimdeki çok insanı kandırmış bir şekilde, siz niye direniyorsunuz ki?

Fakat bu işler olurken, ülkeyi neredeyse “imamlara” teslim edenleri adalete davet ediyorum.

Yargıdan bir “darbe” bekliyorum gecikmeden. Hak yerini bulsun, adalet sistemi çalışsın ve kimseden korkmadan bu işlerden sorumlu olanlara sırası ile dava açın. Burada çözemezseniz Avrupa Mahkemelerine gidin! Fakat hak yerini bulsun. Baş örtüsü için AB mahkemelerine gidenler, siyasi ayak içinde orada çözüm aranabileceğini de bilirler.

Yok siyasetçiler yargılanmayacaksa, tüm davalar düşsün de boşuna gündem oluşturmayalım bu kadar derdin içinde.

Darbe yapmaya yeltenmişler, cezalarını çeksinler diyorsanız, sisteme bunları alıpta Cumhuriyete darbe yapanları da yargılayacaksınız.  Tüm sorumlular hak ettikleri cezayı çekmeyecekse, kapatın gitsin konuyu. Bunun başka yolu yok!

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla