18.3 C
Berlin
18:08 - 09/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Demet Odağ

Demet Odağ arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com’da.

Diğer Yazarlar

 EV SİGORTASI / HAUSRATVERSİCHERUNG

15:55 - 09/02/2020

Güzel bir tatili bitirip geldiniz evinize.

İnşallah her şey bıraktığınız gibi yerinde duruyordur, tekrar kavuştuğunuzda güzel yuvanıza.

Bu sayımızda size kısaca önemini birçoğumuzun takdir ettiği; inşallah hiç devreye geçme mecburiyeti olmadan bizlere yardım ellerini uzatan talihsizliklerle karşılaşmayız. Ayrıca birçok vatandaşımızın da hep söylediği gibi “Yıllardır ödüyoruz, hiç faydasını görmedik!” diyerek bazen de önemini göz ardı ederek bu kötü gün dostumuzu evimize davet eder gibiyiz.

Oysa “Hausratversicherung” “Ev Sigortası” bizi (Feuer, Leitungswasser, Einbruch Diebstahl, Vandalismus und Sturm, Hagel) Yangın, Su borusu patlaması ve su kaçağı, hırsızlık, fırtına ve dolu yüzünden evimizdeki eşyalarımıza verilebilecek hasarları sigortalıyoruz bu sigorta ile.

Böyle bir can sıkıcı durumla karşılaşmak istemeyiz hiçbirimiz herhalde.

Ama diyelim ki, yukarıda saydığımız olaylardan biri başımıza geldi. Hem de siz izindeyken; bu durumda sizin ve ailenizin izninizi yarıda kesip geri dönmemiz gerekiyor. Biz bu durumda sizin plansız uçuşunuzun masraflarını size geri ödüyoruz. Yeni bir bilet alma veya bilet tarihi değişikliğinden oluşabilecek masraflarınız Fatura karşılığı size geri ödüyoruz.

Örneğin;

-Yangından hasar gören eşyalarınız;

-Su borusunun patlaması sonucu zarar gören ev eşyalarınız;

-Hırsızlık, sonucu çalınan veya tahribat gören eşyalarınız;

ve

-Fırtına ve dolunun verebileceği hasarlar;

Maalesef bu kadar çabuk söyleniveren;

 “Yıllardır ödüyoruz, hiç faydasını görmedik!”

Ben bu konuda müşterilerimle hemfikir değilim. Çünkü eğer benim bugüne kadar başıma bir şey gelmediyse, gelebileceğinin korkusuyla her zaman yaşamak istemem.

Böyle sevimsiz olaylarla karşılaştığınızda da her zaman sizin işlerinizle ilgilenip, kolaylaştıracak ve yol gösterecek bir danışmanınızın olmasını tavsiye ederim.

Çünkü bizler iyi gününüzde verdiğiniz kararlar sayesinde, kötü gününüzde kötü gün dostu olarak, yardım ellerimizi size uzatıyoruz.

Size tavsiyem evinizi metrekare başına önerilen ücret üzerinden sigortalamanızdır. Bu şekilde evinizin değeri tesbit edilen değer üzerinden (Versicherungssumme) yeni değeri üzerinden sigortalanır.

Yeni değer deyince, ben hasara maruz kalan eşyalarınızı bugün alışverişe çıkıp, almaya kalkınca yapacağınız harcama göz önüne alınarak hesaplanır.

Bu şekilde sigortalanan bir ev herhangi bir hasar esnasında gereksiz soruları cevaplama durumunda bırakmaz. Sigortada birkaç yılda bir olası aylık aidatların artışı (ca. %3) ile sizin Sigorta değerinizi hayat standartlarına eşitler, enflasyona uygun değer artışı sağlanır.

Bunun yanında kendimize ve evimize aldığımız eşyalar hiç azalmaz, bu sebepten de oluşan değer artışı sigorta değeriyle eşleştirilir.

Ben sizlere kazasız ve hasarsız güzel günler diliyorum. Sağlıcakla kalın.

Demet Odağ

Kundenbetreuerin

Versicherungsfachfrau (IHK)

LVM-Versicherungsagentur

Whats App Nr.: +49 (0)30 66 86 94 36

www.odag.lvm.de

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla