20.8 C
Berlin
06:54 - 13/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ERKEN KALKAN YOL ALIR, ER EVLENEN DÖL ALIR!

21:18 - 12/01/2020

Cumhurbaşkanımız bu atasözünü duymuş belli ki!

Şimdi adam erken kalkıp yol alsa nereye gidecek ki? Genç işsizlik almış başını gitmiş. Üniversiteyi bitirsen de liseden ayrılsan da iş bulmak çok zor. Demek ki gençlerimiz erken kalkıp gidecek bir yer bulamazlar diye büyüklerimiz böyle düşünmüş olabilir. İş yoksa yat sıcak yatağında, boş durma çocuk yap demeye getiriyorlar sanki!

Gerçi eski başbakanımız Davutoğlu “Şimdi işiniz, maaşınız var, aşınız var. Ne kaldı? Eş kaldı eş. Eş lazım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız.” Diyerek çıtayı yükseltmişti.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan “evlenin “deyince, olmadı ben bulurum size bir eş diyecek zannettim fakat eski başbakan kadar yüksekten uçmadı.

İşsizliğin yükseldiği, hele hele evlenin dediğiniz yaştaki insanların neredeyse yarısına yakını işsizken çıkıp ta evlenin demek hangi mantığa sığıyor anlamadım ben.

Parası işi gücü olan bir kişi, size mi soracak kaç çocuk yapacağını. Size mi danışacak ne zaman evleneceğini. Son 20 yılından sorumlu iseniz bu Memleketin ve insanlar evlenmekten korkuyorsa suçlu kim diye düşünmeden nasıl böyle konuşmalar yapılıyor anlamadım. Ekonomiyi düzeltmek göreviniz, iş sahası açmak göreviniz fakat akıl vermek üstünüze vazife değil. Devletin borcunu katlayıp, vergi gelirlerini faize vereceğinize keşke iş alanlarına yatırsaydınız. Kanal İstanbul peşine düşeceğinize, iş alanlarına yatırım yapsaydınız, işsiz ve eşsiz kalmazdı vatandaş. Soruları çaldırıp, torpille işe adam sokulurken gözünüzü açsaydınız yine hak yerini bulurdu. Şimdi parası pulu olmayan bir insana, erken evlen demek kadar gereksiz bir cümle olamaz. Cebinden mi vereceksin parasını.

Hayır evlenecekmişsin de birde üç ya da dört tane çocuk yapın diyorlar. Diyanet başkanı da aynı kafada, Cumhurbaşkanı da. Akıl lazım değil bize.

Cumhurbaşkanına danışmadan, eski başbakan “EŞ “sözü veremez, bu benim görüşümdür.

Şimdi AKP ve Cumhurbaşkanına seslenmek istiyorum. Şu iş ve eş sözünüzü yerine getirin.

“Söz vermek başka şeye benzemez “!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla