6.1 C
Berlin
19:31 - 24/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Yıldız Akalın

Yıldız Akalın arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CUMHURİYETİN SAHİPLERİ

20:56 - 05/01/2020

Siz bakmayın, ‘’Siyasal İslamcılar, işbirlikçiler ne Kurtuluş Savaşını ne Lozan’ı ne de Laik düzeni bilmezler!’’ Kehanetindeki çok bilmişlere…

Bizim ilerici demokratların bile bilmediğini okuyor ve araştırıyorlar.

Hem Siyasal İslamcıları hem işbirlikçi ayrılıkçıları; 19 Mayıs 1919’dan beri kanatlarının altına alarak koruyarak hazırlayan Emperyalistler her dönemde onları hem eğitiyor hem de donatıyorlardı.

Türkiye Cumhuriyeti’ni ümmet cemaati yerine, özgür bireylerden oluşan yurttaşların oluşturduğu Ulusal, Laik, Demokrat bir hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni hiç ama hiç içlerine sindiremediler.

Her dönemde ikbal peşinde koşacak ederi belli sözde siyasilerle Kurtuluş Savaşının siyasi olgusu, o dönemin Halk Fırkası, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Cumhuriyet Halk Partisine saldırmalarının nedeni aslında bağımsızlığa olan öfkeleridir.

Düşmanı tanımadan onunla savaşılmayacağı kuralını sadece bizim taraf pek bilmez…

Kaçımız Nutuk’u okudu?

Kaçımız Kuvayı-Milliye nedir, nasıl kuruldu, neler yaptı, biliyor muyuz?

Bilseydik, Türkiye’de eğitip, savunmasız Müslümanları öldürerek ciğerlerini yiyen, katletmeyi dincilik sayan, savunmasız kadınlara inandığı dini adına tecavüzler eden, halkı soyan kiralık katillere ‘’Kuvayı-Milliye’’ rütbesi verenlere karşı durmak yerine, bunlara destek için Mehmetçiği kurban edecek tezkerelere onay verir miydik?

Kaçımız Laik Düzeni tam olarak anladı?

Anlasaydık, İslam Faşizminin simgesi Türbanı, inanç özgürlüğü sayıp Üniversitelerde serbest bırakılması için demokrasi adına onlarla iş birliği yapar mıydık?

Hatta Emine Erdoğan, bile; ‘’Devlet dairelerinde, orta öğretimde olmaz!’’ Diye teminat vermişken

Şimdi bırakın bürokrasiyi, polise doktora, ilkokul çocuklarına, anaokullarındaki bebeleri bile tesettüre teslimlerine seyirci kalmadık mı?

Kimi, moda niyetine, kimi iktidara yaranalım diye, kimi inandığı dini bilemediği için ‘’Allah’ın emridir’’ zannıyla takmasına sadece birkaç gerçek din bilgini dışında suskun kalmadık mı?

Şimdi Türkiye’de, Emperyalizmin bile işe yaramaz diye Mısır’da, Irak’ta, Sudan’da kaldırıp attığı İHVANCILAR iktidarda…

Yeni siyasal İslamcılar için şarap, içki, domuza ek olarak öz annenin diz kapağı, sigara, ketçap haram.

Rüşvet, yolsuzluk, kul hakkı yemek İslam’ın şartlarından sayılıyor.

Bahaneleri de hazır: Dar-ül harb! Şeriatla yönetilmeyen ülkelerde ümmet esir sayılırmış da o nedenle her haram, her günah mubahmış…

İhvan yanlısı Diyanet İşlerine, Laik Cumhuriyet karşıtı eylem ve saldırılarda bulunduğu için sekiz bakanlığın bütçesinden daha fazla bütçe veriliyor.

’’ Kurtuluş Savaşını keşke Yunanlılar kazansaydı!’’ Diyen Fesli haini kutsayan Hıristiyan papazı değil,

Türkiye’yi kuranların: ‘’Halka gerçek dinini öğretsin!’’ Diye kurdurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğunda oturan İhvancı Diyanet Başkanı…

İhanetlerini bile din adına yaptılar.

Altmışlı yılardan beri eğitimi tanıyan biri olarak, fırsat eşitliği, parasız eğitim, bilimsel eğitim mücadelesi veren biri olarak, AKP iktidarına kadar eğitimin yozlaştığı bir dönemi yaşamadım.

Zavallı yoksul halk çocuklarının hem kobay hem halkına ihanet edecek şartlanmış bir halk düşmanı olarak yetiştirilmesi için, devletin resmi desteği ile bu dönemde resmilik kazanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerden: ‘’Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür yeni nesiller’’ yetiştirmelerini istemesine inat, BOP eş başkanlığına atanan AKP Genel Başkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Fetullah Gülen’den: ‘’Dinci ve kinci nesiller ‘’ istemişti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Komutanları, Hâkim ve Savcıları, Valileri, Kaymakamları, Doktorları, Mühendisleri İmamları, Rektörleri Dekanları, Profesörleri milletvekilleri, bakanları, diğer halk çocukları yerine çaldıkları sorular sayesinde o makamlara getirilmişlerdir.

İktidarı bölüşemedikleri için ayrıldılar.

FETÖ, AKP’nin yolsuzluklarını ifşa etmeseydi bugün birlikte iktidarı yine birlikte götüreceklerdi.

Kontrollü bir darbe senaryosuyla gerçek darbeyi Erdoğan ve ailesi yapmıştır.

Parası olmayan FETÖCÜLER hapiste, parası olan zengin FETÖCÜLER, Milletvekili Rektör, Bakan, Başta Damat Berat ve diğer damatlar, Ankara’yı parsel parsel satan Belediye Başkanları makam sahipleri…

Usulen attığı hakimlerin yerine kendi il ve ilçelerinin taşra avukatlarını yargı erkine taşıyarak doldurduğu boşluğu doldurarak FEtÖ karşıtlarını FETÖCÜ diye tutuklama dönemini başlattılar.

Biz belki Nutuk’u yeterince okumadık ama o gençler hem Atatürk’ün NUTKU’NU hem de Gençliğe Hitabesini okumuş olacaklar ki;

Emanet edilen Cumhuriyeti kanları ve canları pahasına korumakta kararlılar.

Dün GEZİ Direnişinde erkek-kız ayırımı olmadan direndiler can verdiler.

Bugün coplara, biber gazlarına, rağmen emanet aldıkları Cumhuriyeti korumak için meydanlardalar…

AKP Genel Başkanı, düşme korkusuyla FETÖ şakşakçıları ile savaş gerekiyorsa savaş

Küfürse küfür, tehditse tehdit ne gerekiyorsa yapmaktan çekinmiyor…

Ah birde ABD Senatörleri olmasa…

‘’Ailenin mal varlığını açıklarız ha!’’ Tehdidini de iplemeyecek ama

Bu ABD tüm ailenin mal varlığına el koyması olmasa…

Sadece gazeteciler olsa kolay. Bahçeli, Perinçek gönderir üç-beş eli sopalı militan…

Gerçek Atatürkçü Gençler yok mu?

Uykularını kaçırıyorlar….

Yıldız AKALIN

 

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla