12.6 C
Berlin
07:43 - 12/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CUMHURBAŞKANINDAN ALLAH RAZI OLSUN !

20:14 - 08/12/2019

Beni sorarsanız, ben razı değilim Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ‘dan. Tarihe ve kayıtlara geçsin. Razı olmama sebebim , sınavlarda sorular çalınırken, iş bulmada hakkım yenirken bu ülkenin başbakanı koltuğunda oturuyor olması.

Kıblesi bir diye yola çıktıklarının durumu belli oldu yakın geçmişte. Başkaları ile ne birliktelikler yaşamış , hangi sebeplerle birlikte yola çıkmışlar henüz aydınlığa kavuşmadı. Fakat isim isim bana saydırmadan , eski mesai arkadaşları , yeni “düşmanlarını” bir göz önüne getirin. Her şeyi de bizden beklemeyin !

Belediye başkanı yaptıklarının bazılarını görevden aldı , başbakan yaptığı ile yolları ayrıldı , bakan yaptığı ile ters düştü , aynı kıbleye baktıklarının bazıları ile kanlı bıçaklı oldu.

Yakın tarihte Memleketi emanet ettiklerine , şimdi neler söylüyor bir dinleyin. Dedikleri doğru ise , bu kadar Memleket düşmanı ile kurduğu yönetim kadrosuna rağmen iyi idare etmiş. İşte bu yüzden “Allah razı olsun “ diyorum.

Fakat eleştirdikleri , yerden yere vurdukları haklı ise vay halimize .

Aklıma takılan bir başka soruyu sormadan edemeyeceğim. Bu kadar en iyi ifade ile “kötü “ dediğiniz insanı çevrenize nasıl topladınız ?

Birde , bu kadar kötü ile bu güne kadar nasıl bir arada durabildiniz.

Hoca dediğiniz kandırmış , Başbakan dediğiniz kandırmış ,bakan dediğiniz kandırmış , Milletvekilinden kandıran olmuş , Belediye başkanının bile kandıranı çıkmış !

Bu konu ile ilgili pek çok Atasözü biliyorum fakat şimdi yazsak yanlış anlaşılacak.

Gene de başlığımın arkasındayım , bu kadar “KÖTÜ “ bir kadro ile iyi idare etmişsiniz memleketi.

Tabi ki buna “idare etmek” denirse !

Osmanlıda bir deyim vardı , “OLURUNA İDARE “ diye. Bak nerden aklıma geldiyse şimdi…

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla