4.2 C
Berlin
22:31 - 03/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FETÖ’CÜ MÜ?

19:05 - 26/02/2020

Gerek belediye başkanlığı gerekse başbakanlık döneminde kendisinin Fetullah Gülen cemaatine “kıblesi bir “diye kolaylık sağlaması filan aklınıza takılmasın.

AKP içinde Millet vekili veya bakanlıklara kadar yükselen cemaat sevenlere de aldırmayın.

Geçmişte Orduya varıncaya kadar on binlerce insan devlet kadrolarına yerleşmiş, hatta neredeyse tersaneler ele geçirilmiş olsa da ben bu olayı açıklığa kavuşturmak ve Cumhurbaşkanımız Fetö mensubu olabilir mi diye düşünmekten geri duramazdım. Çok delilleri elden geçirdim, çok açıklamalarını dinledim.

Başbakanlık döneminde Erdoğan’ın Türkiye davetini ‘civanmertlik’ olarak niteleyen Fettullah Gülen,” O, kendine yakışanı yaptı. Fakat şimdi gelirsem bazı kazanımlar kaybedilebilir” diyerek cevap vermişti. Bu kadar ileriyi hesap ederek plan yapan bir insan, bu günleri de hesaplamış olabilir mi düşüncesiyle can alıcı konuya geldi sıra.

Eskilere baktım, yenilere baktım ve en sonunda doğru soruyu sordum kendime.

Cumhurbaşkanı Erdoğan fetö mensubu olabilir mi?

İşte olaya son noktayı koyuyorum….

Sene 2010 Erdoğan’ın, “Bilginin peşinden koşanların, arif olmaları halinde, diplomanın çok çok ötesinde eşsiz bir zenginliğin de sahibi olduklarını” söylediği aklıma geldi ve anında olay çözüldü.

Cumhurbaşkanımız FETÖ mensubu olsaydı, bu kadar senedir diploma tartışması yaşanır mıydı? Diploması var mı yok mu diye söylentiler çıkar mıydı?

Yüzlerce okula sahip Cemaat, Cumhurbaşkanımızın mevcut üniversite diplomasına en kralından bir yüksek lisans belgesi vermez miydi bugüne kadar.

Fetö nün torpili ile diploma almamışsa, kendi başarısı ile mezun olmuşsa, kesinlikle Fetö mensubu değildir. Kamuoyuna saygılarımla!

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla