DÖRDÜNCÜ MURAT BEKRİ MUSTAFA

21.06.2021 22:41

Bilindiği gibi tarihte dördüncü Murat yasaklarıyla anılan bir padişahmış. Geceleri tebdil-i kıyafet saraydan çıkar, içki içen var mı, kahve içen var mı, sigara içen var mı diye halkı kontrol edermiş.

Yine böyle bir gün Padişah, Bektaşi olan Bekri Mustafa’nın kayığına binmiş karşı yakaya Kadıköy’e geçmek için başlamış Bekriyi konuşturmaya. Bakmış Bekri Mustafa çok bilgili, aklı başında konuşuyor, yalınız bir kusuru var her gün en az bir şişe şarap içiyor.

Dördüncü Murat kimliğini açıklayınca Bekri Mustafa işte şimdi baltayı taşa vurduk, gitti bizim kelle diye düşünürken, Dördüncü Murat bak kayıkçı ben seni sevdim, bilgili insansın gel bu içki işinden vaz geç ben de senin kelleni bağışlayayım, seni yeni Camii `ye de imam olarak atayayım deyince, Bekri`nin canına minnet tamam padişahım demiş. Demese ne yazar kelle gidecek, İlk işi olarak ta bir cenaze gelmiş, cemaatte cenaze namazını kıldırmış, tabutu mezarlığa götürürlerken hafif tabutun kapağını aralayıp bir şeyler fısıldamış.

Bunu gören cenaze sahipleri zaten Mustafa’nın kim olduğunu da biliyor Padişah fermanıdır diye bir şey diyemiyorlar bu olayı fırsat bilip Bekriyi Padişaha şikâyet etmişler, neyse padişahın huzuruna çıkan Bekri Padişahın o sert davranışı karşısında Bree adam sen bilmez misin bizde böyle bir adet var mı mezarlığa kadar cenazeye bir şeyler fısıldamışsın anlat bakalım bu işin aslını birde senden dinleyeyim deyince Bekri Mustafa başlamış anlatmaya

Padişahım meftaya uğurlar olsun ey mümin öbür tarafta soranlar olursa Dünyada durum ne diye?

Bekri Mustafa yeni camii imamı oldu dersin dedim demiş.

Son günlerde basını en çok meşgul eden Rüşvet, Mal mülke çökme, Tehdit, Skandallar, mafya basın, siyaset üçgeni birde Allaha çok şükür gündeme gelmedi meselesi, Bir mafya lideri tek başına muhalefetten daha etkili gündem oluşturdu, millet Pazar olsa da kimler ne P.......k yemiş bir görsek diye zor pazarı ediyor, şayet öbür tarafta soran olursa Hırsızlar Siyasetçi, Basın Mafya, Mafya da Muhalefet oldu diyesim geliyor.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları