Avrupa'daki 16 Şehirden Türkiye'ye Uçuşlar 18 Haziran'da Başlıyor

02.06.2020 12:53

Corona virüsü salgını önlemleri nedeniyle durdurulan uluslararası uçuşlar yeniden başlıyor. Dün Türkiye’de iç hat uçak seferlerinin başlamasının ardından bugün de Türk Hava…

Avrupa'daki 16 Şehirden Türkiye'ye Uçuşlar 18 Haziran'da Başlıyor

Corona virüsü salgını önlemleri nedeniyle durdurulan uluslararası uçuşlar yeniden başlıyor. Dün Türkiye’de iç hat uçak seferlerinin başlamasının ardından bugün de Türk Hava Yolları, 18 Haziran'dan itibaren Avrupa’daki 16 şehirden direkt uçuşlara başlanacağını açıkladı.

Aralarında Basel ve Frankfurt'un da bulunduğu büyük Avrupa şehirleri başta olmak üzere Anadolu’nun 14 farklı noktasına uçuşlara başlanacak.

Uçuşların 18 Haziran tarihinden itibaren başlayacağını Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün Twitter hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Öte yandan Türk Hava Yolları, 4 Haziran’dan itibaren ülke içindeki uçuş noktasını da 34’e çıkaracak. 1 Haziran’da sadece Ankara, İzmir, Trabzon İstanbul ve Antalya arasında sefer yapılmaya başlanmıştı.

4 Haziran’dan itibaren uçulmaya başlanacak noktalar arasında tatil bölgelerine yakın Bodrum Milas ve Dalaman havaalanları da yer alıyor.

Dünya genelinde halen pek çok ülke Corona virüsü salgını nedeniyle uluslararası uçuşlara izin vermiyor.

 

Amerika'nın Sesi tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak haber sitelerinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar