ATSO Antalya’da akaryakıt tanker hacim ölçek kabı sorununu çözdü

13.10.2021 09:43

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) akaryakıt taşıyan araçların ölçümlerinin yapılması için gerekli olan ‘’Hacim Ölçek Kabı Ölçüm Cihazı’’ temin ederek akaryakıt…

ATSO Antalya’da akaryakıt tanker hacim ölçek kabı sorununu çözdü

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) akaryakıt taşıyan araçların ölçümlerinin yapılması için gerekli olan ‘’Hacim Ölçek Kabı Ölçüm Cihazı’’ temin ederek akaryakıt araçlarının ölçüm yaptırmak için Manisa’ya giderek zaman kayıplarının önüne geçilmiş oldu.

ATSO Başkanı Davut Çetin, 14.Grup (Akaryakıt ve gaz ürünleri) Meslek Komitesi’nin önerisi ile Antalya akaryakıt sektörü için önemli olan Hacim Ölçek Kabı Ölçüm Cihazının alındığını bildirdi. Çetin, ATSO olarak sektörlerden gelen talepler üzerine üyelerinin avantajlarına olacak her konuda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

ATSO tarafından alınan ve akaryakıt taşıyan araçların ölçümlerinin yapılması için gerekli olan Hacim Ölçek Kabı Ölçüm Cihazı imzalanan anlaşma ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bölge Müdürlüğü’ne teslim edildi. Böylece sektör mensupları ilgili ölçümleri yaptırmak için Manisa’ya gitmek zorunda kalmayacak.

ATSO Başkanı Davut Çetin, cihazın Antalya’da kullanılmasıyla akaryakıt sektörünün bir maliyetten kurtulduğunu belirtti. Çetin, şunları kaydetti.

“Cihazı alıp ilimizde hizmet vermesini sağlamak akaryakıt sektörümüz için önemli bir destek oldu. Sektördeki üyelerimiz bu cihaz Antalya’da olmadığı zamanlarda Manisa’ya gitmek ve ölçümünü bu şehirlerde yaptırmak zorunda kalıyordu. Bu durum firmalarımız için hem iş kaybına hem de ek masrafa sebep oluyordu. Cihazın Antalya’da hizmet vermeye başlamasıyla birlikte artık yakın illerdeki tankerler de tasarruf sağlayacaklar. Bu uygulama ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz.”

Sektöre 2 milyon liralık destek

Hacim Ölçek Kabı Ölçüm Cihazının Antalya’da hizmete girmesiyle her yıl yaklaşık 500 tankere hizmet vermesini beklediklerini ifade eden Çetin, “Antalya ve bölge illerdeki akaryakıt sektörü temsilcilerimiz TSE’ye teslim ettiğimiz cihaz sayesinde yıllık en az 2 milyon lira gibi bir yükten kurtulmuş olacak” dedi.

TSE Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş, ATSO’nun yalnızca Antalya’ya değil yakın çevredeki illerin tüm istasyon bayileri ve nakliyat şirketlerine de büyük bir katkı sağladığını söyledi. Demirtaş, şunları kaydetti.

‘’Hacim Ölçek Kabı ile günde yaklaşık 7 tankere kadar hizmet kapasitemiz var. Burada muayenesi yapılan tankerler bir problem çıkması halinde ayarlarını yaptırıp tekrar muayene girecek. Bugüne kadar bu işlemi yapmak için bölgemizdeki araçlar Manisa’ya gitmek zorunda kalıyorlardı. Cihazın Antalya’da olması ile birlikte artık çevre illerimiz de bu hizmeti TSE’nin Antalya Ölçüm İstasyonu’ndan yaptırabilecekler.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Erdoğan deprem bölgesindeki 11 ilin tamamında oylarını artırdı

Erdoğan deprem bölgesindeki 11 ilin ta..

Erdoğan deprem bölgesindeki 11 ilin tamamında oylarını artırdı
Borç tavanı konusunda anlaşan Biden ve McCarthy’den Kongre’ye çağrı

Borç tavanı konusunda anlaşan Biden ve..

Borç tavanı konusunda anlaşan Biden ve McCarthy’den Kongre’ye çağrı
“Erdoğan F-16'yı ben İsveç’in NATO üyeliğini gündeme getirdim”

“Erdoğan F-16'yı ben İsveç’in NATO üye..

“Erdoğan F-16'yı ben İsveç’in NATO üyeliğini gündeme getirdim”
Kosova'da gerilim tırmanıyor 20'den fazla NATO askeri yaralandı

Kosova'da gerilim tırmanıyor 20'den fa..

Kosova'da gerilim tırmanıyor 20'den fazla NATO askeri yaralandı
Kürtler 2015’ten beri neden sandıktan uzaklaşıyor?

Kürtler 2015’ten beri neden sandıktan ..

Kürtler 2015’ten beri neden sandıktan uzaklaşıyor?