AB, İspanya turizmini 3.4 milyar Euro ile destekleyecek

15.04.2021 11:04

İspanya başbakanı Pedro Sanchez, Brüksel´den gelen milyarlık yardımı „ülkesinin 35 yıl önceki AB´ye girmesinden bu yana elde ettiğı en büyük şansı“ olarak…

AB, İspanya turizmini 3.4 milyar Euro ile destekleyecek

İspanya başbakanı Pedro Sanchez, Brüksel´den gelen milyarlık yardımı „ülkesinin 35 yıl önceki AB´ye girmesinden bu yana elde ettiğı en büyük şansı“ olarak değerlendirdi.

Avrupa Birliği tarafından İspanya´ya verilen toplam 140 milyar Euro´luk yardımların sayesinde İspanya hem daha yeşil, hem de daha dijital, rekabet gücü daha yüksek ve cinslerarası eşitlik konusunda daha gelişmiş olacağı konusunda İspanya başbakanı Pedro Sanchez, „İspanya bu şansı iyi kullanacak“ dedi.

Pandemiden sonra yapılacak yeniden inşa süreci ile ilgili konuşan Sanchez, İspanya ekonomisininin rekabet etme gücünü yükseltmek ve ekonomiyi aynı zamanda da daha ekolojik habe getirmek istediğini ifade etti.

Bir önceki günde ilk önce elektrikli araç trafiğine ve evelerin restorasyonuna önem vereceklerini açıklayan Sanchez, önümüzdeki üç yıllık dönemde birinci konu için 13.2 milyar Euro, ikinci konu içinse 6.8 milyar Euro sarf edeceklerini söyledi.

Kamu idaresinin modernleşmesi için 4.3 milyar, küçük ve orta ölçekli şirketlerin dijitalleşmesi için 4 milyar, 5G şebekesi için 4 milyar ve sanayi için 3.8 milyar Euro tahsis edeceklerini söyleyen Sanchez, İspanya turizmine de 3.4 milyar Euro´luk yardım sağlayacaklarını ekledi.

Avrupa Birliği´nin tüm birlik için kararlaştığı Corona Yeniden İnşa Programı´ndan 140 milyar Euro alacak olan İspanya, bunun ancak 68 milyar Euro´luk payını geri ödemek zorunda kalacak. Kalan 72 milyar Euro´luk bölümü ise geri ödemesiz olarak bu ülkeye tahsis edilecektir. (Tourexpi) Resim: © AA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

ABD’de Camide Bıçaklı Saldırı Girişimi 

ABDde Camide Bıçaklı Saldırı Girişimi 

ABD’de Camide Bıçaklı Saldırı Girişimi 
Aşının Etkili Olmadığı Varyant Olabilir mi?

Aşının Etkili Olmadığı Varyant Olabili..

Aşının Etkili Olmadığı Varyant Olabilir mi?
Batıyla Gerilim Yaşayan Rusya’dan Gövde Gösterisi

Batıyla Gerilim Yaşayan Rusyadan Gövde..

Batıyla Gerilim Yaşayan Rusya’dan Gövde Gösterisi

"Adalet Bakanlığı Muhabirlerimizin Tel..

"Adalet Bakanlığı Muhabirlerimizin Telefon Kayıtlarına El Koydu"
Kongre’de Cumhuriyetçi Parti'de Dengeler Değişiyor mu?

Kongre’de Cumhuriyetçi Parti'de Dengel..

Kongre’de Cumhuriyetçi Parti'de Dengeler Değişiyor mu?