30.8 C
Berlin
17:45 - 12/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Dortmund

7. Ahlen Meslek Eğitimi Fuarına yoğun ilgi

Ahlen`deki fuar saat 10 da kapılarını açmadan iyi bir meslek öğrenmek ve bu konuda bilgilenmek isteyen birçok öğrenci ve velisi kapının önünde kuyruklar oluşturdu.

Ahlen`deki Meslek Eğitimi Fuarında Ahlen Belediyesi Meslek kursu bölümü yetkilileri Ute Neufeld, Michael Köhler, Meslek öğrenen gençler ile Belediyenin AWO, Caritasverband ile birlikte uyguladığı ‚ ‘‘‚ ‘‘Jugend stärken im Quartier-Gençleri semtlerinde desteklemek ‘‘adlı Proje ekibi de Anne Klein, Özge Bölükbaşı ve Mehmet Tanlı‘dan oluşan bir ekiple birer Standtla temsil edildiler.

Fuara gelen gençler arasında göçmen ve özellikle Türk kökenli gençlerinin az oluşu dikkatimizi çekerken Alman gençler Firmalar ve Kurumlarla direkt konuşmanın, danışmanlık almanın, Meslek kursu bulmanın zevkini yaşadılar.

Ahlen Belediyesi birçok alanda Meslek eğitimi sunuyor

Ahlen Belediyesi Meslek Kursu Şefi Ute Neufeld ‚ ‘‘Fuarda Gençlerle enteresan görüşmelerimiz oldu. 2020 meslek kursu yılı için umutluyuz. Belediyenin farklı birimlerinde meslek öğrenmek isteyen iyi notlara, karnelere sahip birçok genç bize başvurdu. Bu bizi mutlu ediyor ‘‘dedi.

Şu anda Ahlen Belediyesinde idari yönetici bölümünde meslek öğrenen Afgan kökenli Kathera Popal, Park ve Bahçecilik öğrenen Joshua Putze, Filip Sierleja ve Bilgisayar Uzmanlığı öğrenen Alexander Mankowski de Ahlen Belediyesinin Standında hazır bulundular.

Hayalinizdeki mesleğe giden yol iyi bir okul ve diplomadan geçer

Gençlere Yardım Projesi JustiQ te görevli Ahlen Belediyesi çalışanı Mehmet Tanlı Meslek Fuarı meslek eğitimi ile ilgili olarak ‚ ‘‘İyi bir Mesleğe başlamak için iyi bir eğitim almak lazım. Fakat birçok genç insan okuldan sonra hangi yoldan gitmek istedikleri konusunda henüz emin değiller işte bu nedenle de bu Fuarlar çok önemli ve yararlı olabiliyor. Ailelere ricam lütfen Çocuklarınıza eğitim fuarları gibi bilgilendirici etkinliklere gitmesinde eşlik edin. İyi bir not ortalamasıyla alınan diploma ve bir meslek eğitimi burada yaşayan gençlerimiz için hayati önem taşımaktadır. İlerde mutlu ve huzurlu bir yaşam, yuva kurmak isteyen gençler mutlaka iyi bir meslek öğrenmeliler. Bizim gençler iki dilli buda bir avantajdır. Almanya ülke olarak gençlerimize Hayallerindeki mesleğe giden yolda çok imkanlar sunmaktadır yeter ki okullarında başarılı olsunlar ‘‘dedi.

ha-ber.com/Ahlen

.

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla