32 C
Berlin
17:08 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

YAPIŞTIR ENSEYE GİTSİN

17:06 - 25/03/2018

YAPIŞTIR ENSEYE GİTSİN

Adamın biri sinemaya gidip numaralı olan koltuğuna oturmuş, filim başlarken iri yarı uzun boylu bir kişide ön koltuğa gelip oturunca önü komple kapanmış. 

Bakmış filim seyredemiyor, yanındaki adama bir teklifte bulunmuş; şu önümdeki adamın ensesine bir tane vurursan sana; on lira vereceğim demiş. Yanındaki uyanık adam oohh sinema bedavaya gelecek diye teklifi kabul etmiş, basmış tokadı önde oturan adamın enseye. Ne haber laannn Memo demiş, edam ters ters bakıp; manyak mısın hemşerim. Nee Memosu demiş ve yerine tekrar oturmuş. Bu arada on lirayı da alıp cebine koymuş.

İkinci teklif gelmiş, şayet bu adamın ensesine bir daha vurursan; yirmi lira vereceğim demiş, uyanık adam kabul etmiş, basmış tokattı öndeki adamın enseye, laann Memo beni tanımamazlıktan geliyorsun ayıp oluyor deyince, öndeki adam yahu kardeşim sen manyak mısın nesin!!başımı belaya sokacaksın şimdi deyip, oradan kalkıp ön koltuğa geçmiş. Uyanık yirmi lirayı da alıp cebine koymuş.

Bu olay paralı adam için eğlenceli bir hâl almış, uyanık adama dönerekten, bak gidip en ön sıraya oturdu gidip ensesine bir tokat daha atarsan sana tam yüz lira vereceğim deyince uyanık dayanamayıp, ayağa kalkıp, ön sırada oturan adamın enseye kuvvetli bir tokat yapıştırıp, eklemiş, ulaa Memo sabahtan beri sen diye şurada oturan bir adamın enseye vurup duruyorum. Meğerse sen buradaymışsın deyince adam başı belaya gitmesin diye, sinemayı terk etmiş.Uyanık yüz lirayı da alıp cebine koymuş.

Bizim ülkemizde bazen ayıptır, imamdır dini bütündür diyorsun, kadınlar hakkında çeşitli fetvalar veriyorlar, yine ayıptır; bunlar dini bütün eğitim veriyorlardır, diyorsun beşikteki çocuğa kadar tecavüze kalkıyorlar, ayıptır bunlar yapmaz diyorsun, milletin A….ko…..gız, diyorlar, bu halk enseye tokat atana, haksızlık yapanlara topluca ses çıkarmadığı müddetçe daha çok dayak yer.

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla