20.1 C
Berlin
12:37 - 05/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMLAR

20:35 - 13/01/2019

Başı örtülü bir maraton koşucunun resmini koymuşlar, altına da bir yazı yapıştırıp.

Adamlarda öyle bir fantezi var ki kadın spor yapıyor, başı kapalı ama bir şort, bir tişört, her tarafı görünecek şekilde elbise giyiyor, bacak ve kolları açık sadece başı kapalı, saçtan kıllanıyor, ibneler !! bu nasıl bir fantezi, bu nasıl bir din anlayışı.

Bir ikincisi biraz hükümeti eleştiren kişilerin, gizli takipçileri, beğeni yapmaya dahi korkuyor, duymuş yaa sosyal medyadaki her şeyi istihbarat takip ediyor diye.

Birde cuma günleri gelen mesajlar, her pisliği yapıp, çocuk tecavüzlerine, çevreye; hayvanlara, kadına yapılanları protesto etmeyip, hayırlı cumalar diyerekten kendilerinin af edileceğini düşünenler?
Birde AKP hükümetinin yaptığı bazı projeler, bir kesim tam olmadı, su altında kaldı dökülüyor derken, bu tür eleştirilerden rahatsız olanlar, o zaman” metroya, binmeyecek havaalanını kullanmayacaksın diye tepki gösterenler.

Muhalefetin aslında iktidar ortağı, bunların hepsinin, dış güçler tarafından yönetildiğini savunanlar, yemek paylaşanlarına istinaden yapılan bir Psikologların araştırmasına göre düzenli yemek ve gezdikleri yerleri, malını mülkünü paylaşanların, üstünlük duygusu, empati noksanlığı, beğenilme ihtiyacı hissedip, kendisini özel zannetmesi, hayranlık beklemesi olarak açıklamışlar.

Biri soruyor?

Sosyalizm nedir diye? 

Bir sana, bir bana, Kapitalizm nedir? hep bana; hep bana, yaa kominizim? ne sana ne bana hepsi Devlette babaya. 

Türk usulü, yönetim sistemini açıklama. Seçim çalışmaları için hazineden bazı partilerin alacağı 8 milyon TL için yazılan hepsine zehir zıkkım olsun diyenler, zaten millet için bir şey yapmıyor diyenler, evde hanımına; çoluk çocuğuna kızıp önüne gelene ters cevaplar yazıp kavga edenler,  3D yazıcıyla bir bebeğe protez el üreten paylaşımda, bilim “Kader” demez göndermesi.

Psikopat hanımlardan bir gönderme” ayyy pardon diyen erkeklere sutyenimi çıkarıp hediye edesim geliyor”. Sağ Sol ile kavga edip, bir bayan paylaşımında rekor düzeyde beğeni gelmesini kıskanan, paylaşımcılara kadar, en ilginç gördüğüm ise paylaşımı beğenilmeyen bir kişinin sitem edip, bir daha benim paylaşımı beğenmeyeni demek yerine (bana dürtmeyene bundan sonra bende dürtmeyeceğim demesi.

Buna rağmen Televizyon hala rövanşta, gençler arasında ise internet kullanımı, ortalama Avrupa için üç saatten daha fazla ve her geçen gün biraz daha artıyor.

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla