31.1 C
Berlin
22:39 - 07/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

NASREDDİN HOCA

17:41 - 12/12/2019

Bilindiği gibi 1208-1284 yıllarında yaşamış ne kadar Akşehirli olduğu söylense de birçok vilayet Nasreddin hocaya sahip çıkmakta.

Nükteleriyle; bilgeliğiyle insanlara ders veren Anadolu erenlerinden bir zatdır ve ünü tüm Dünyaya yayılmıştır.

Hocanın komşusu bir gün hocadan eşeğini ister, hoca eşeğinin ahırda olmadığını suya gittiğini söyler. Komşu dışarı çıkarken, ahırdan eşeğin anırma sesi gelir, komşusu hocaya dönüp hoca ayıp değil mi hani eşeğin yoktu bak ahırdan ses geliyor deyince, hoca cevabı yapıştırır sen eşeğe mi inanıyorsun yoksa bana mı inanıyorsun der.

Yeni parti kurma çalışmalarına başlayan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a sert çıkan reis Bu Zatlar var ya şehir üniversitesi için Tekel arazisini yediler.

Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet şimşek Halk bankasını dolandırmaya kalktılar diyor. Ahmet Davutoğlu ’da malvarlıklarımız araştırılsın diyor. Şimdi Nasreddin hocanın komşusu gibi olduk, eşeğin anırmasına mı inanalım, Hoca’ya mı inanalım?

Üniversitenin açılışında 05.Ekim.2010 Gül; Davutoğlu ve Erdoğan poz vermişlerdi, İnsanın aklına Nasreddin hocanın bir başka fıkrası daha geliyor, bunlar çalar çırparken birbirini suçlarken Hırsızın hiç mi suçu yoktu.

 

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla