8.3 C
Berlin
11:09 - 07/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Necati Aydın

Necati Aydın tüm yazıları ile Ha-ber.com’da.

Diğer Yazarlar

KAHROLSUN KÖTÜLÜK!

22:05 - 21/04/2019

Hiç bir siyasi partiye üye değilim. Ama acı gerçekleri yazmakta, objektif düşünen insan olarak benim görevim. CHP Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde saldırı düzenlendi. Bu çirkin eylemi kınıyorum. 17 yılda önce sıfır terörle devraldığınız hükümeti bir türlü rayına oturtamayıp başkanlık sistemine geçtiniz, halâ ülkede huzur yok, güven yok saygı sevgi hoşgörü yok. Eğer hükümet olarak görevinizi gereği gibi yapsaydınız bugün ülkede huzur güven olurdu. Yedi sülalenizi çürük çıkardınız. Habur’dan teröristleri davulla zurnayla siz; siz AKP hükümeti karşıladınız. 29 Ekimde de teröristleri lahmacun, kebapla siz Suriye’ye uğurladınız. Ve aslanlar gibi Kemal Kılıçdaroğlu, oğlu Kerim’i askere gönderdi. Sizin çocuklarınız FETÖ`nün her gün ABD’de poposunu yaladı. Çıkıp din tüccarlığı ile milletçilik satmayın. “Ne güzel şehit olmak” derken niye hiç AKP’li imamın, vekilin il ve ilçe başkanlarının çocukları hiç şehit olmadı ya da olmuyor..? Siz cennette gitmek istemiyorsanız o zaman cennetin reklamını yapmayın. Allah sizi bildiği gibi yapsın.!

— Bu yazımı yazarken kesinlikle duygusal düşünmedim. Bu vatanın taşına, kuşuna, genç dinamik daha 20’sin deki evladına kıyan, kıymak isteyenin ya dini, ya kanı, ya da milliyeti bozukdur.! İshal olmuş anüs gibi ötmeyin. Ülkeye sahip çıkın. Analar ağlamasın. Kan’dan din’den geçinmeyin. Ülkemiz Afrika aşiretine dönecek.

*

Bir yerel seçim yapıldı. Kendi gibi düşünmeyene yapmadığınız hakaret kalmadı. Size bu hakaret hakkını kim veriyor? Ruh hastaları..! Parti başkanının vatandaşına, komşusuna ayrı partili diye vatan haini demeye, terörist demeye hakkı yok. Kandan beslenen Vampirler susun da millet artık rahat bir nefes alsın.

Sayfamda adam gibi adam insanoğlu kalsın. Bu yazım birilerini rahatsız ettiyse kimseyi sayfamda zorla tutmuyorum…!

**

Bu gün güneşli havada ormanda gezerken dinlenmek için bir banka oturduk. Yanımıza yaşlı dinamik yürüyen bir Alman bayan geldi oturdu. Sohbet ettik. Yıllarca Türkiye’ye gidip tatil yapmışlar. Artık Türkiye’ye gitmiyoruz dedi. Ve anlattı anlattı dinledim ve yutkunarak sustum. Çünkü Türkiye’yi 1981den beri çok gezdim gördüm…!

*

Son sözüm kim bu cennet vatanda kin nefret saçar. Kim ki ülkenin huzurunu koltuk sevdası için bozar. Kim ki din tüccarlığı yaparak; Millete korku veriri, üretimi engeller, sokak terörüyle halkı tedirgin ederse perişan olsun.

**

Şehit Cenazesine gelen insan kim olursa olsun insan gibi davranılır. Çirkin eylemi bir kez daha lanetliyorum.

Kin nefret dili ile ülke içinde ancak düşman kazanırsınız. Huzur bozarsınız. Ekonomiyi çökertir dünyaya rezil olursunuz.

*

Barış ve sevgi dilinin olduğu bir dünya dileğimle. Kahrolsun kötülük yaşasın hoşgörü ve insan gibi insanca yaşayanlar.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla