10.6 C
Berlin
08:44 - 27/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

BOYNUZLARIN ÇIKIYOR

21:15 - 06/10/2019

Çiftin birinin çocukları olmuyormuş, birçok doktora gitmişler, kadın kontrollerden geçmiş, doktorlar aslında bir sorun yok diyorlarmış.

Kadın birkaç sefer, eşine “sende bir doktora görünsen” diye çıtlatmasına rağmen, adam hiç oralı olmamış. Biz “Erkek adamız” bizde hata olmaz deyip geçiştiriyormuş.

Aradan on, on beş sene zaman geçince kadın bir gün eşine müjdeyi vermiş, Adam Adam ben hamileyim, tabi olay duyulunca adam çok sevinmiş, bak ben sana demedim mi! Biz erkek adamız demiş, kadının hamileliğinin son günlerine yakın, adam görevi icabı yurt dışına gönderilmiş. Çocuk doğmuş. Aradan yedi sekiz ay geçtikten sonra, adam memlekete geri dönmüş. Birde ne görsün çocuğu sim siyah, zenci, hanım bu nasıl iş çocuk zenci gibi!

Kadın hemen atılmış ilk aydan sonra sütüm kesildi, çocuğa bir zenci süt anne buldum. O emzirdikten sonra çocuk böyle oldu demiş.

Adamcağız mecbur inanır gibi yapıp birde anneme sorayım? soyumuzda zenci biri var mıydı diye gidip annesine olayı anlatmış. Annesi tabi oğlum, ben de sen bir aylıkken sütüm kesilmişti, sana inek sütü verdim, bak boynuzlarında yeni çıkmaya başladı demiş.

Hani başkanlık sistemine geçince her şey güzel olacaktı. Hani ekonomimiz uçacaktı, Hani uçaklarımız göklerdeydi, daha neler neler, şimdiki iktidara oy veren insanlar yavaş; yavaş konuşmaya iktidarı eleştirmeye başlamış,

Gelin, Kaynana, oğul misali, boynuzlar görünmeye mi başladı acaba?

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla