32 C
Berlin
18:46 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

BİZ ÇOKTANDIR SORUYORUZ

18:18 - 07/12/2018

Adamın biri akıl hastanesini gezerken, zihinsel engellilerin bir delikten içeriye baktıklarını bakanların tekrar sıraya girip bir daha baktığını görür ve merak eder. 

O da sıraya girer, sırası geldiğinde delikten içeri bakar, fakat bir şey göremez, arkadakiler sıkıştırmaya başlar, hadi kardeşim, arkada daha bir sürü insan var der. 

Adam mecburen kenara çekilip tekrar sıraya girer, bir daha sıra geldiğinde delikten içeri bakar, fakat yine bir şey göremez, kuyrukta olanlar, adamı yine sıkıştırmaya başlarlar hadi; çabuk, sırada bakmak isteyenler var diye, adam dayanamaz sorar yahu ben daha bir şey göremedim! Beni sıkıştırıp durmayın deyince oradan biri seslenir, biz on beş senedir bakıyoruz! Bir şey göremedik sen iki sefer bakmayinan nasıl göreceksin der. İşte bizim halımız böyle şu an, önümüzde belediye seçimleri var.

Bakıyorsunuz her seçimde yenilgiye uğramış demokrat geçinen bir CHP, halka sorup adaylar belirleyeceğine, yine atamayla belediye başkanlarını atıyor, üstelik yine millete, bir başka partinin adayını sunmayı düşünüyor.

Kendi aklınca muhafazakâr oyları toplayacak, bir aday gösterecekleriyle ilgili basında bilgiler var. 

Hakkında birçok iddia bulunan Melih Gökçek`e karşı alamadığınız Ankara’yı Özhaseki gibi güçlü bir adaya karşı çok daha zor alır, bir on beş sene daha delikten içeri bakarsınız.

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla