10.6 C
Berlin
04:54 - 30/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

AKILLI İLE DELİ

22:06 - 05/06/2020

Adamın birinin akıl hastahanesinin Önünde arabasının tekeri patlamış. Yardım çağırmayı denemiş, olumsuz cevap almış, gelen geçen birilerinden yardım istemiş kimse yüzüne bile bakmamış.

Patlak tekeri kendisi sökmüş, bijonları kenara indirmiş,  o arada tekeri Korken bijonların hepsini mazgaldan aşağıya düşürmüş, başlamış kara kara düşünmeye. Adamın çaresizliğini gören bir akıl hastası yukarı pencereden seslenmiş!! adam; adam ne düşünüyorsun her bir tekerden birer cıvata sök diğerine tak, seni tekerciye kadar idare eder demiş, adama bu söylenen mantıklı gelmiş. Adam delinin dediklerini aynen uygulamış ve deliye dönüp sen burada neden yatıyorsun? biz delilikten yatıyoruz salaklıktan değil demiş.

Siz içerde kaç kişisiniz diye sormuş? Deli akıllıya dönüp, biz siz dışarıdakilerden biraz azız, sizin aranızda yaşanmaz demiş.

İnsan bazen dışarıdaki bu kadar olumsuzlukları görünce kendini toplumdan soyutlamak istiyor, herkes deliye, bizde akıllıya hasretiz, hafta sonları yasak hafta içi serbest,16.17.18.19 Mayıs sokağa çıkma yasağı ondan sonra serbest,20 altı 65 üstü yasak diğerlerine serbest, AVM’ler serbest, sahiller yasak, yakında uçaklar serbest olacak, CORONA’nın buralarda bulaşması mümkün değil, belli yerlerde coronayla yapılan anlaşma gereği abi ben oralarda kimseye bulaşmıyorum siz işinize bakın demiş.

Yine bir fıkrayla bitireyim, adamın babası coronadan ölmüş, adam hocaya sormuş? Babam cennete gider mi?

Hoca sıralamış, içki, hırsızlık, dolandırıcılık, yalan, dolan var mıydı demiş? ölen adamın oğlu vardı ama cuma öldü deyince, cuma bir şey yapmazlar ama diğer günler gereğini yaparlar demiş.

İnşallah bu coronadan memleketim, yüzünün akıyla çıkar üstüne üstlük birde 4,5 büyürse değme milletin keyfine. Hükümetimiz de böylelikle bayağı rahatlar.

 

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla