ZENGİN OLAN SİYASETÇİ ANASINI MI PAZARLIYOR?

24.06.2021 21:54

Şimdi bir siyasetçi ve SGK`lıyı karşılaştıralım!

Üniversite askerlik filan derken 23 yaşında işe girmiş birini düşünün. Yaklaşık 2060 yılında “hemen” emekli olabilecek. 2040 yılında pirim dolsa da yaş bekleyecek 2060’a kadar. Bugün en düşük emekli maaşı 1500 TL. Tabi ki Avrupa kıskanmaktan çatlıyor. Hiçbir şeye yetmez, yeter diyende çıksın ortaya kime küfredeceğimizi bizde bilelim!

Peki bazı siyasetçiler bu işi nasıl yapıyor bileniniz var mı?

Çalışmadan sadece siyasetten geçinen ve siyasi çevresinden dolayı haksız kazanç elde edenlerden bahsediyorum. Namuslular üzerine alınmasın. Şimdi nasıl zengin olduklarını anlatalım. Maaşları ve diğer resmi gelirleri bu kadar zengin olmaya yetmez. Gemiler hanlar hamamlar açıklanamaz. Servetini namusuyla kazananlara lafımız yok, fakat bu kadar kısa sürede bu kadar para da namus ile kazanılmaz. Kazanıyorsa da ortaya koyacak belgelerini. Siyasetle ömür tüketip dünyanın zenginleri arasına girenleredir lafım.

Bizim bu arkadaşlar uyuşturucu satmaz. Alkol ve uyuşturucu hem haram hem de zararlı olduğu için böyle bir şeye tenezzül edeceklerini sanmıyorum.

Silah kaçakçılığı deseniz oda olmaz. Allah’ın yarattığını öldüren böyle bir aleti niye satsınlar ki. Günah diye alkol satan marketten alışveriş bile yapmıyorlar, silah satarlar mı?

Hırsızlık ve yetim malı yemeyi zaten içlerine sindiremezler. Milletin hakkını çalmak veya vakıf mallarını yemek filan hiç yakışmaz bizimkilere. Gözümle görsem inanmam. Evinden balya balya paralar çıksa “montajdır “derim. Aklımın ucundan geçmez, o derece yani.

İhaleye fesat karıştırmak ya da rüşvet almak deseniz yine inanmam. Siyasetle uğraşacaksınız, Devlete ve Millete hizmet için kendinize vakit ayırmayacaksınız sonrada rüşvet yiyeceksiniz! Kesinlikle yalandır.

Para ile suçluların serbest kalması, ya da müzelerden tarihi eserleri çalıp satmak akıllarına bile gelmez.

Aklınıza gelen çoğu günahlardan ve yasaklardan uzak olduklarına eminim.

Fakat ortada bir para var ve açıklanamaz.

Aldıkları maaş ile bu zenginlik olamaz. Yukarıda saydıklarımı da yakıştıramıyorum kendilerine. Geriye tek seçenek kalıyor;

Fuhuş sektörü….

Fakat buradan kazanılan para o kadar çok ki, yabancıya gitmesine gönülleri razı olmaz. Zaten bu tip siyasiler para akan muslukların başına hep dost akraba oturtmaya alışmış yıllardan beri. Şimdi Fuhuştan gelecek paranın yabancıya gitmesine de “gönülleri “razı gelmeyecektir.

Bu işin pezevengi ve sermayesi direk tanıdıklardan olmak zorunda. Hem laf çıkmasın hem de para yabancıya gitmesin diye.

Çalmamış, uyuşturucu satmamış, rüşvet yememiş, yalan dolan yoksa geriye tek yol kalır “Yattığı yerden kazanmak “

Bu durumda aileden birini pazarlayacak, en yakışanı da anası!  Yaşımı geçti, genç akrabalarda bulur kendileri.

Şimdi buraya kadar her şey aklınıza yattı fakat tek sorun yaşa mı takıldık?

Şimdi sen servetini nasıl kazandığını açıklayamıyorsan, yetkini kullanarak Memleketi de soymamışsan tek yol fuhuş kalıyor.

Sen namusunu satmadıysan, aileden birini sattığın kesindir.

Memlekete bu kadar zararı dokunan adamların kimin çocuğu olduğu da böylece açıklığa kavuşmuş olacaktır.

Siz paraları götürürken biz nasıl susup seyirci kalıyorsak, anandan bahsedilirken de sen susacaksın. Şimdi anladın mı meseleyi!

Çalarken seyirci kalıyoruz fakat, bizde küfür gırla gidiyor ….

Yorumlar

Mert dedi ki;

2021-06-26 15:17:17

''Ne Zoruma Gidiyor''! Allah; Bizi ‘’adaleti’’ emrederken, kendisinin de "Bugün cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Recep Tayyip Erdoğan'a oy verir misiniz?" şeklindeki soruya oy veririm diyen yüzde 42.8, oy vermek isteyenlerin olmasını. Allah neden onları şöyle bir kenara ayırmıyor da, doğru dürüst eğriyi yanlışı gören, kendisine emrettiği gibi haram helali gözeten, Kul hakkı yemeyen, kamu malını el uzatmayan çalmayan, yalan konuşmayan, iftira atmayan kulunu cezalandırmadan, her hangi bir bedel ödettirmeden. Onlara 42,8 oy veririm diyenlerle beraber neden aynı tencerede fakur fukur kaynatıyor cezalandırıyor. Allah’ın herkese eşit cezalandırıyor olması olması adilmidir? Bu onun bir Adaletsizliği değilde nedir? Bize adaleti emrederken Allah, kendisinin eylemine bakmak lazım gelmez mi? Başımıza bir adaletsiz zalim birini getireceksin, Ona bir makam mevkii saltanat şatafat vereceksin, Masum suçsuz günahsız kullarını onun zulmüne maruz bırakacaksın. Sonra da bizi ondan Adalet gelmesini bekletecek, ve onun Adil olmasını istediğinde bunu söylemiş olduğunda bile zindanlara atılacaksın, maddi manevi cezalara maruz kalacaksın mağdur olacaksın. Allah hem biz yarattığı kulallarını Adaleti emredecek, hemde yarattığı kullarının içinden bir zalim kulunun zulmüne terk edeceksin. Bir zalimden adalet dağıtması isteyeceksin ve onun vicdanına bırakacaksın. Bu Allah’ın adaletsizliği değilde nedir? Bunu kendisini sorgulamayan bir Varlık akıll bir varlık değil, aptal bir yaratık dır. Bize adaleti emreden Allah’ın önce kendi Adaletinin tecelli ettiğini görmek lazım gelmez mi? Sonra benden adalet terazisini adil tartarak Adil olmamı isteyebilirsin. Demem oki, Kur’an’da neden bana Nemrut ve Firavun’dan bahsedersin Ey Rab? Niçin benim bunları bilmemi istersin Ey Allah? Benim 4000 yıl önce yaşamış olan bir Firavun’un hayatından bana ne? Daha öncesinde yaşayan bir Nemrut isimli zat beni hiç ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren günümüzde yaşayan 4000 yıl öncesindeki firavunların ruhudur.

Venüs dedi ki;

2021-06-25 01:30:25

Ülkeyi yönetenler, liyakatsiz hainlere, makam, mevki, ödül dağıtmaya meşgul oladursun; sözde, itibarsız din kurumları, harama helâl, helâle haram diye fetva vermekten, şeytana ve şeytanın soyuna hizmet etmekten, kutsal değerlere her çeşit saygısızlıkta rekor üstüne rekor kırmaktan ve nihayetinde peygamberin hayatının ilgi alanlarına girmediğini itiraf etmekten dolayı ,gerçeklerden bahsetmeye vakit bulamayarak, halkı günaha teşvik eden yalanlarla vakit geçiriyor. Ne müthiş meşguliyet, bu ne yoğunluk! Haram para böyle kazanılıyor. Bu kötü kimseler, peygamber soyarak geçinmeye alışmış, bir kere. Hz. Yuşa Peygamber'i mezarından kaldıran ve halka gösteriş yapmak için onun mezarına sadecebseçilmek maksadıyla gidip de onu rahatsız eden bu günahkâr devlet adamları, haram yemekten başka bir şey yapmıyorlar. Bu yüzden, müslümanlar, cezalı ve müslümanların ibadetlerini, Allah yıllardır kabul etmiyor, haliyle. Ahir zamanda, erkeklerden gerçek din adamı çıkmayacağı bilindiğine göre geriye kalan bayanlara, erkekler tahammül edemiyor, onları konusturmuyor,. Ben bu sahte ve sözde din adamları ile din kurumlarını yok sayıyorum. Çünkü ben, âlimlerin zirvesindeki *Âlimlerin Kutbu* olmamın ayrıcalık olduğunun bilincindeyim. Ben, gerçekçi, üstün ve soylu biriyim ve doğru bildiğimden şaşmam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları