Almanya 'nın en kapsamlı haber sitesi. Son dakika Türkiye, Avrupa, Amerika, Berlin, Hamburg, Münih, Frankfurt, politika, ekonomi haberleri ve yerel haberler

YUNANİSTAN, SURİYE KONUSUNDA HAKLIDIR!

12.10.2019 19:47

Önce derdimizi anlatalım da “keşke Yunan kazansaydı “diyen fesli tiplerle beni karıştırmayın!

Suriye de başlayan operasyonu hepiniz biliyorsunuz. Yunan ve İspanya yetkilileri olayı gündemde tutup, büyük bir savaş gibi göstermek isterler ise sonuna kadar haklıdırlar.

Sebebine gelirsek mesele Suriye’yi ya da azınlıkları düşünmeleri değildir. İspanya savunma bakanı, operasyon devam ederse İncirlikte bulunun Patriot füzelerini geri çekebileceklerini açıkladı.

Konuya ilişkin Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin harekâtını ‘işgal’ olarak tanımlarken, Türkiye’nin büyük bir hata yaptığını söyledi.

Asıl dertlerini açıklamak istiyorum.

Yıl 2017, İspanya 2016’da Türkiye ve Tunus gibi rakip ülkelerdeki çalkantılardan dolayı turizmde sıçrama yaşadı.

Sene 2015, Türkiye’nin bir Rus savaş uçağını düşürmesi sonucu Yunan Seyahat ve Turizm Ajansları Birliği Başkanı Lyssandros Tsilidis, yaptığı açıklamada 2016 yılında en az 2 milyon fazladan Rus turist çekebilmek için bu ülke vatandaşlarına vize verilme işlemlerini hızlandırmayı planladıklarını dile getirdi.

Kısacası mesele turizmdir. Savaş ile ilgili görsel medyada çıkan bütün haberler ve bu konunun gündemden düşürülmemesi sonucu çok yakında başlayacak erken rezervasyonları iptal ettirecektir. Bu nedenle bu ülkelerin olayı abartmaları ve gündemde tutmaları kendileri açısından sonuna kadar haklıdır.

Yetkililere hatırlatmak istedim. Eğer 15 gün içinde bu işin nabzını düşürmezseniz önümüzdeki sene turist azalır. Bu sınır operasyon işini bir savaş havasında tutarsanız, çok zarar görürüz.

Acilen açıklamaların dozunu düşürüp, her atılan bombanın görüntülerini vermekten vaz geçin. Sessiz ve sedasız, mümkün olduğu kadar az gürültü ile işinizi bitirin. Yoksa bilerek turizme zarar verdiğinizi düşünenler olabilir!

Yurtdışı bağlantılarının başlayacağı bu günlerde, savaş görüntüleri çok insanı rahatsız edecektir. Zamanlama hatası kimin bilemiyorum. Hammaddesi ithal olmayan, tamamen ülke içinden çevirdiğimiz bu gelir kapısı çok zarar görebilir. Benden söylemesi.

Foto Haber

WEB TV

Reklam Bileşeni