YANAN ORMANLARIMIZLA BİRLİKTE BİZLERDE YOK OLUYORUZ

04.08.2021 19:45

 

Ülkemiz yanıyor! memleketimiz yanıyor!

Allah'ım ne büyük acı. Bu acı hepimizin, bu acı bütün dünyanın acısı. Her gün biz insanlığa saymakla bitmeyen faydaları olan güzel Ormanlarımızı yakarak, yok ederek Toprak kaymalarına felaketlere sebep oluyoruz.

Nefesimiz olan Akciğerlerimizi kaybediyoruz.  Ormanlarımızın yok olması demek, milletçe nefesimizin yok olması demektir.

Biz insanlığa saymakla bitmeyen faydaları olan ve büyük ağaç topluluğundan oluşan Ormanlarımız, bulundukları ortamın havasını temizlemek de kalmıyor, bulundukları bölgenin yağış almasını da sağlıyor.

Daha doğrusu Dünyamız da bizler ormanlarımız sayesinde nefes alabiliyoruz.

Hiç düşündünüz mü?

Ormanlarımızı yok edersek neler kaybederiz? Ormanlarımızın yok oluşu, Toprak kaymaları, felaketler, seller, depremlerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu olay bizleri milletçe derinden yaralıyor.

Yaşadığımız hayatta, önemli olan İnsanca doğaya saygılı davranmaktır.  Saygısız yaşamaya devam edersek.   İleride daha da ölümcül Virüsler le birlikte, depremler, seller, felaketler çoğalacak biz insan ömrünü kısaltacaktır.

Ormanlarımızın yok olması demek, Doğadan Natur beslenmemiz olan BİO (Natur) yiyecekler dediğimiz faydalı besinlerin azalması sonucu pandemilerin, salgın hastalıkların, çoğalması demektir.

Ormanlar bizim yaşam alanımızdır. Milyarlarca hayvanların, canlıların barındığı barınak ve birçok insanın geçim kaynağıdır. Nefes almamıza yardımcı olmaktadır.

Erozyon, toprak kaymasını önler.

Yağmur yağmasını sağlar. Kuşların yuvasıdır. Topraklarımızın örtüsüdür, canıdır.

Saymakla bitmeyen çok faydaları olan bu güzel ormanlarımızı gelin hep birlikte yeniden milletçe, kardeşçe el ele vererek yeniden yeşertelim.

Çocuklarımıza, torunlarımıza gelecek nesillerimize, insanlığa yepyeni tertemiz bir dünya bırakalım.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları