Tyre Nichols Davasında Bir Polis Daha Açığa Alındı

Tyre Nichols Davasında Bir Polis Daha Açığa Alındı

ABONE OL
22:02 - 30/01/2023 22:02
Tyre Nichols Davasında Bir Polis Daha Açığa Alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

Memphis’te Preston Hemphill adlı bir polis memuru Tyre Nichols’ın ölümüne neden olacak şekilde dövülmesine karıştığı gerekçesiyle açığa alındı.

Yerel haber kanalı News Channel 3’ün Memphis Polis Teşkilatı’na dayandırdığı haberine göre, Preston Hemphill’e karşı herhangi bir suç duyurusunda bulunulmadı.

Teşkilattan ihraç edilen diğer beş polis memuruna, trafikte aracını durdukları 29 yaşındaki siyah Amerikalı Nichols’ın ölümüyle ilgili olarak ikinci derece cinayet, saldırı, adam kaçırma, görevi kötüye kullanma ve diğer başka suçlar yönetilmişti.

Cuma günü Memphis polisinin yayınladığı, polislerin üstündeki kamera ve elektrik direğine monte edilmiş kamera görüntülerinde, 7 Ocak’ta annesinin yaşadığı mahallede Nichols’ın aracını durduran polis memurlarının, Nichols’ı tekmeledikleri, yumrukladıkları ve copla vurdukları görülüyor. Hastaneye kaldırılan Nichols, aldığı darbeler nedeniyle üç gün sonra hayatını kaybetmişti.

Memphis Polisi konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Tyre Nichols’un annesi ve üvey babası Biden’ın Birliğin Durumu konuşmasına katılacak

Öte yandan Nichols’ın annesi ve üvey babası, Şubat ayında ABD Başkanı Joe Biden’ın Kongre’de yapacağı Birliğin Durumu konuşmasına katılma davetini kabul ettiler.

Siyah Kongre Üyeleri Meclis Grubu murahhas üyesi Vincent Evans dün tweet atmış, grup başkanı ABD Temsilciler Meclisi üyesi Steven Horsford’ın, Nichols’ın ebeveynlerini Birliğin Durumu konuşması için Washington’a davet ettiğini yazmıştı.

Nichols polis memurları tarafından gözaltına alınırken darp edildiği sırada defalarca “Anne! Anne!” diye bağırmıştı.

Siyah Kongre Üyeleri Meclis Grubu da Beyaz Saray ile polis reformunu ele almak için bir toplantı yapmak için görüştüğünü açıkladı.

Nichols’ın ölümü, son yıllarda siyahların ve diğer azınlıkların ölümlerinde aşırı güç kullanmakla suçlanan polis memurlarının yüksek profilli son örneği oldu.

Başkan Joe Biden da Cuma günü Nichols’ın annesi RowVaughn Wells ve üvey babası Rodney Wells ile görüşmüştü. Ailenin avukatı, Nichols’ın annesinin trajedinin “daha büyük bir hayır”a yol açmasını umduğunu söyledi.

Biden ikinci Birliğin Durumu konuşmasını 7 Şubat’ta yapacak.

Biden’ın, Kongre’nin ortak oturumunda yapacağı konuşmayı, 2024 başkanlık kampanyası sezonunun resmi olmayan bir başlangıcı olarak kullanması ve Cumhuriyetçiler’in ara seçimlerde Temsilciler Meclisi’nin kontrolunu kazanmasının ardından Kongre’de sert çekişmelerle karşılaşabilecek politika önceliklerini ortaya koyması bekleniyor.

VOA tarafından geçilen Tyre Nichols Davasında Bir Polis Daha Açığa Alındı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Tyre Nichols Davasında Bir Polis Daha Açığa Alındı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Tyre Nichols Davasında Bir Polis Daha Açığa Alındı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.