Sanatçı Efe Güngör’e „ Avrupa’nın Enleri Başarı Ödülü„

Sanatçı Efe Güngör’e „ Avrupa’nın Enleri Başarı Ödülü„

ABONE OL
19:49 - 07/11/2023 19:49
Sanatçı Efe Güngör’e „ Avrupa’nın Enleri Başarı Ödülü„
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Ünlü Sanatçı Efe Güngör’e „ Avrupa’nın Enleri Başarı Ödülü „ aldı.    Sanatçı, ödülünü ünlü oryantal Asena’nın elinden aldı. Özay Gönlüm’ün türkülerine hayat veren Üniversitesinden ’de öncede Pamukkale Üniversitesinden ’de ödül almıştı.

Bir ayağı Türkiye’de, bir ayağı Almanya’da olan, Özay Gönlüm ’ün türkülerine yeniden hayat veren ünlü sanatçı Efe Güngör, Euro Star’da program sunucusu ve yapımcısı Adil Balta’nın, Dortmund Gramofon Event adlı salonda düzenlediği Avrupa’nın Enleri Başarı” ödülünü kazandı. Efe Güngör, ödülünü bir zamanların ünlü oryantali Asena’nın elinden aldı. Efe Güngör’e ödül, EGE türkülerini yıllardır ulusal platformda en güzel şekilde taşıdığı için verildi.

„ Bagi“ isimli enstrümanı ile Özay Gönlüm’ün oluşturduğu müzik anlayışını  takip eden ve onun Yaren isimli sazından ilham  aldığını ifade eden Efe Güngör, ödül töreninde de unutulmaz bir gün yaşattı. Sanatçı ödül sonrası yaptığı konuşmada, „ Benim için çok kıymetli bir ödül. Kendi memleketimin eserlerini, türkülerini en güzel şekilde icra etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum „ dedi.

EFE GÜNGÖR KİMDİR?

Efe Güngör, Denizli’nin Çivril ilçesinde doğmuş. 2004 yılından bu yana hazırladığı albümlerle hem Türkiye’de hem de Avrupa’da geniş bir hayran kitlesi edindi. “Bagi” adını verdiği, bağlama ile gitarın birleşiminden oluşan özel sazıyla müzik yapan ve ustalıkla çaldığı enstrümanıyla halk müziği yorumcuları arasında fark yaratan sanatçı, 2019 yazında dinleyicilerine sürpriz yaptı ve bir single hazırladı. “Gönlüm Senin Elindedir” adlı single, Musicom Prodüksiyon tarafından müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

ÜÇ YAŞINDA ALMANYA’YA GELDİ

3 yaşında geldiği Almanya’da büyüyen Efe, gurbette yetişmesine rağmen kendi öz kültürüne sahip çıkmış, bağlama ve türküler ile Türkiye sevgisini içinde yaşatmayı başarmıştır. Almanya’da yaşadığı süre içinde burada konser veren bir çok ünlü sanatçı ile aynı kadroda sahnelere çıkan Efe, 2004 yılında “Efe ve Bagi” , 2007 yılında “Efe10” ve 2009 yılında “Karam” isimli albümleriyle kendine Türkiye ve Avrupa’da geniş bir hayran kitlesi edindi. “Efelerin efesi” isimli son albümü ile yine Ege yöresinin en güzel türkülerini kendine özel yorumu ile müzik severlerin beğenisine sundu.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

 

 

Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.