Şampiyon yetiştirmekte usta

22.11.2022 18:15

Özer Tekvando okulunda yüzlerce sporcu yetiştiren Özer Güleç’in iki sporcusu, Alman millî takımında, Malta’da yapılacak Yıldızlar şampiyonasında boy gösterecek. 1992 yılında Tekvandoya…

Şampiyon yetiştirmekte usta

Özer Tekvando okulunda yüzlerce sporcu yetiştiren Özer Güleç’in iki sporcusu, Alman millî takımında, Malta’da yapılacak Yıldızlar şampiyonasında boy gösterecek.

1992 yılında Tekvandoya başlayan,2004 yılında Bavyera tekvando hocası olan, 2009 yılında ise, Almanya milli takımı antrenörlüğüne getirilen, Tekvando Özer okulunun sahibi, 7’inci DAN ‘a ulaşan Özer Güleç, kendisi gibi şampiyonlar yetiştirmekle meşgul. Bugüne kadar Dünya ve Avrupa şampiyonları olan, Sümeyye, Rabia ve Tahir Güleç kardeşlerin ve birçok sporcusunun, dünya çapında tanınmalarına vesile olan Özer Güleç, şimdilerde yeni şampiyonlar yetiştirmek için kolları sıvamış durumda.

Özer Güleç

Nitekim, 25 Kasım’da Malta’da yapılacak Avrupa Yıldızlar şampiyonasına, Lübnanlı Yara Hamzeh (14) ve Yunanlı Chris Papatharasih (13) yollayacak olan Özer Güleç, Onların şampiyon olarak döneceklerine inandığını söyledi.

YÜZLERCE MADALYA TOPLADI

Okulunda şimdiye kadar yüzlerce sporcunun yetiştiğini belirten Güleç, Multisport -Events dalında 4 Gümüş,8 Bronz madalya, Dünya şampiyonalarında 4 Altın, 6 Gümüş 13 Bronz madalya, Avrupa Şampiyonlarından ise, 8 Altın, 10 Gümüş ve 23 Bronz madalya kazandıklarını dile getirdi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Diğer Haberler

Dünya engelliler günü katlandı

Dünya engelliler günü katlandı

Dünya engelliler günü katlandı
İran'daki Gösterilerde 300'den Fazla Can Kaybı

İran'daki Gösterilerde 300'den Fazla C..

İran'daki Gösterilerde 300'den Fazla Can Kaybı
Özbekistan’da Türk şairleri antolojisi yayımlanacak

Özbekistanda Türk şairleri antolojisi ..

Özbekistan’da Türk şairleri antolojisi yayımlanacak