ÖZGÜR ÖZEL´İN MESAJI NET!

ÖZGÜR ÖZEL´İN MESAJI NET!

ABONE OL
13:41 - 22/05/2024 13:41
ÖZGÜR ÖZEL´İN MESAJI NET!
2

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Özgür Özel iktidar olmayı hedefliyor ve üye seferberliği başlattı.
Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi çıkmaza seyirci kalan, dünya ülkelerinin siyasi gelişmelerini kenarda durup izlemiyor.
Siyasi gelişmelerin bizzat içinde yer alıp, çözüm yaratma tutumu partili olmayan çevreleri de kapsayan heyecan yarattı.
Partide baz istasyonu kurup, aldıkları sinyaller ile seferi olanlar kendilerine yeni mekanlar arıyorlar.
31 Mart yerel seçim öncesi sağda seyir eden parti, rot-balans ayarı yapılarak yeniden sol şeride çekiliyor.
Özgür Özel, siyasi donanımı, genel başkan sorumluluğu, iktidar olma hedefi, dünya siyasetini kavrama bilgisi, parti örgütlerinde bilinç yaratıyor.
Cumhuriyet Halk Partisinin 1980 sonrası hibritleştirilen genel başkanlık, parti yönetimi ve işleyişinin kalibreyi düşürdüğü için 31 Mart 2024 siyasetin hasadını yapmıyor. Hedefi 2028 olarak belirleyen Özel, genç, dinamik, bilimsel donanım ekolojik parti örgütlerinin yaratılması talimatını veriyor. Özgür Özel, insan, doğa, eğitim, çevre, bilim-teknik, sosyal- siyasal, ekonomi dengesini ve sağlıklı, özgürce yaşamı içine alan siyasi kulvar belirliyor.
Sol, sosyal demokrat; Justin Trudeau, Aleksis Çipras, Sanna Marin, Gabriel Boric, Vanessa D’Ambrosio…, genç kuşağın estirdiği siyasi rüzgar Özgür Özel ile Türkiye’ye ulaştı.
CHP’den yana esen rüzgara: Erken seçim, Arapça tabela seti çekmeye kalkanların emelleri Özel’im izlediği siyasi duruş boşa çıkarıyor.

Kamuoyuna bugünden cumhurbaşkanı adayı göstermek Özgür Özel’e düşmanlıktır.

Özgür Özel’i bugünden kim cumhurbaşkanı adayı gösterenler siyasi tuzak kuruyorlar. Siyasi düşmanlık besleyenler, önünü kesmek isteyenlerdir.
Elbette, bir çok insanın gönlünde Özel’in iktidar olması başarısının cumhurbaşkanılığı ile taçlanması yatar. Bu duygu başka, bunu şimdiden kamuoyuna deklare edilmesi bam başka tutum olur.
Partisini iktidara taşımayı hedefleyen, stratejik mevzi kazanan, kazanımlarını sevk ve idare eden genel başkanın başarısını engellemektir.
Açık ve net: Özgür Özel, partisini cumhuriyetin değerlerini savunan çizgiye çekiyor. Cumhuriyetin değerlerini yaşatacak bilince dönüştürüyor.

Özgür Özel’den parti kadrolarına net mesaj!

Mevcut yöneticilerden enerjisi olan burada kalsın. ‘Yoruldum’ diyen, ‘Çalışıyorum olmuyor’ diyen, ‘Başaramıyoruz’ diyen, ‘Bu kadar olur’ diyenlerin yolu açık olsun. Onunla yolları ayıracağız.
Özgür Özel, ayak diretenleri açıkça uyarıyor. YA BİR YOL BUL, YA BİR YOL AÇ, YA DA YOLDAN ÇEKİL!
Bundan böyle idare etmek, ayıbın üzerini örtme, ‘kol kırılır yen içinde kalır’ devri bitiyor.
Dileriz, milletvekili , belediye başkanı, parti yönetimi seçimlerine yönelik yeni tüzük kurultayı kararları: Aşiret gücü, sermaye gücü, eş-dost-arkadaş- akraba ilişkisi ortadan kaldırıp, üyelerin özgür iradesine teslim eder.

CHP’nin 38 kurultayı sonrası Özel’in yarattığı değişim domino taşı etkisiyle Türkiye’nin geleneksel partilerde devam edecek.
‘Balıklar yemle, insanlar yeminle kandırılır’ anlayışı ters yüz olacak!
Özel, nereye çıkarsa diye tesadüflerin yolcusu olmadığını, gittiği yolun farkında olduğunu açıkça ifade ediyor.
Özgür Özel, dökülenleri toplama, sırtına yük olanları taşıma eğiliminde olmayacak!
Partide enerji yaratan, çalışan, üreten, genç dinamik kadrolarla iktidar olma yolunda yürüyecek!
Hadi hayırlısı…

Ali Gültekin

Inal

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.