Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

ABONE OL
22:43 - 24/09/2023 22:43
Nürnberg’de barış sofrası kuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu. Bu yılki barış ödülü  Kenyalı Malcom Bıdalı’ya verildi.

Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşları’nın bitişinin 354’nci yılında, savaşı sonlandıran barış görüşmelerinin yapıldığı Nürnberg kentinde devasa bir barış sofrası kuruldu. 5 kilometre uzunluğundaki masalarda, Türk kuruluşları da yer aldı. Bu yılki Barış Ödülü Kenyalı Malcolm Bıdali’ye verildi Bidali, Katar’da yapılan Olimpiyat stadının yapılışında işçilere yapılan insanlık dışı muameleye karşı çıkmış ve onların haklarını savunmuştu.

 BEŞ KİLOMETRELİK MASA

Kornmark meydanında kurulan 5 kilometre uzunluğundaki masada her milletten binlerce kişi, barışı hep birlikte kutladılar. Kurulan sofrada, Kuzey Bavyera Türk-Alman Kadınlar Kulübü de yer aldı. Nürnberg’in yeni Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci’de masayı ziyaret ederek, onlara başarı dileklerini sundu. Cebeci, daha sonra Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı Marcus Könieg ile sohbet etti.

KADINLAR OLARAK HEP BERABERİZ

Türk-Alman Kadınlar Kulübü Onursal Başkanı, Gülseren Suzan Menzel masada kadınlar arası dostluğu pekleştirmek için yer aldıklarını ve buraya herkesi beklediklerini söyledi. Menzel, “Nürnberg’de 33 yıldan beri bir gelenek var. Dernekler, insanlar, hep birlikte barış sofrasında toplanıyorlar. Biz de Kadınlar Kulübü olarak daha önce de olduğu gibi bu senede hep beraberiz. Kadınlar arasındaki dostluğu insanlara göstermek istiyoruz. Herkes buyursun gelsin” ifadelerini kullandı. Kadınlar Kulübü tarafından masayı ziyaret edenlere börek, gözleme gibi yiyecekler ikram edildi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.