14.4 C
Berlin
23:44 - 10/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ABD AVRUPA Fransa GÜNCEL

NATO’da ‘beyin ölümü’ tartışması: Stoltenberg Paris'e gidecek

NATO’da ‘beyin ölümü’ tartışması: Stoltenberg Paris'e gidecek

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ‘NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti’ sözlerini tartışmak üzere gelecek hafta Paris’e gideceğini duyurdu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” açıklaması üzerine gelecek hafta Paris ziyaretinde konuyla ilgili açıklama isteyeceğini duyurdu.

NATO dışişleri bakanlarının toplantısının ardından gazetecilere konuyla ilgili açıklamada bulunan Stoltenberg “Gelecek hafta Paris’e gideceğim ve orada Cumhurbaşkanı Macron ile bu konuları tartışmayı amaçlıyorum. Bence farklılıkların üzerine eğilmenin en iyi yolu oturup bunları tartışmak ve mesajları ve motivasyonları tamamen anlamak” dedi. Stoltenberg “Benim mesajım NATO’nun uyum sağladığı, atik olduğu ve yanıt verdiğidir” diye konuştu.

Stoltenberg bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada da “Özellikle Brexit’ten sonra AB’nin Avrupa’yı koruyamayacağı anlaşılmalı” demişti.

Macron The Economist dergisine verdiği mülakatta “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” demiş, Avrupalı NATO müttefiklerinin kendilerini savunması için artık ABD’ye bel bağlayamayacağını söylemişti.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla