*** Melek Diehl toprağa verildi

*** Melek Diehl toprağa verildi

ABONE OL
15:31 - 23/12/2008 15:31
*** Melek Diehl toprağa verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 

 

Melek Diehl toprağa verildi

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden tiyatro ve film oyuncusu Melek Diehl, Mannheim kentinde toprağa verildi

Diehl’in doğum yeri Mannheim’da düzenlenen cenaze törenine yakınları ve sanatçı dostları ve eski okul arkadaşları katıldı. Melek Diehl’in mezarının üzerine, kırmızı ve beyaz güllerle ikiye bölünmüş bir melek kanadı maketi konuldu.

Berlin’de tiyatro çalışmaları yapan ve bazı filmlerde oynayan Diehl, 10 Aralıkta Wilmersdorf semtindeki Konstanzerstrasse adlı caddede bir otomobilin kendisine çarparak olay yerinden kaçmasından sonra kan kaybından hayatını kaybetmişti.

Alman ve Müslüman olduğu belirtilen Hassan C. adlı sürücü daha sonra polise teslim olmuş ve hakkında ihmalkarlık nedeniyle cinayete teşebbüs suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Mannheim’da 13 Aralık 1976 tarihinde doğan Melek Diehl, 1999-2002 yılları arasında Giessen Üniversitesinde ve Berlin Hür Üniversitede felsefe, tarih ve sosyoloji öğrenimi görmüş, 2002-2005 yılları arasında da Berlin’deki Uygulamalı Sanat Tiyatro Okulunda eğitim almıştı.

Türk ve Alman vatandaşı olan Diehl, çok sayıda tiyatro oyununun yanı sıra Alman 2. televizyon kanalı ZDF’de yayınlanan ”Love Bugs – Du und ich” adlı dizide rol almış, ayrıca ”Hotel im Paradies” ve ”Breaking the rules” gibi filmlerde oynamıştı. (A.A)
 

Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.