16.2 C
Berlin
13:04 - 18/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adnan Gürkule

Adnan Gürkule arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

YENI ZELANDA KATLİAMI

00:48 - 25/03/2019

Hepinizin ve hepimizin malumu olduğu üzere gecen Cuma 15.Mart günü Tüm Müslümanları ve Müslüman ülkeleri (Sudi Arabistan, Mısır ve Arap Ülkeler Hariç) kahreden ve yasa boğan ve 51 Müslüman in hunharca katledilmiş olmalarıdır.

Bu yazımızı, olayın hemen akiminde yazmamamızın sebebi ise olayın etraflıca araştırılması ve bu hunharca katliamı yeniden hatırlatması içindir.

15 Mart Cuma günün Cuma namazlarını eda etmek için, çoğunluğun Afganistan ve Pakistan gelen mültecilerin oluşturduğu her iki camiye saldıran katil ruhlu cani ve insanların en şerefsizi 51 Müslümanı katletmiş ve onlarcasını yarala mistir.

Kendisi, zilli bir Müslüman düşmanı olması, Müslüman düşmanı olan kuruluşların gözünden kaçmamış ve adi, canavar ruhlu katili, kiralık katil olarak kullanmışlardır.

Ne gariptir ki olaydan bir gün önce ve sonrası İngiltere’de de Camilere saldırılmış ve Filistinlilere yasama hakki tanımayan Israil Başbakanı Natanyahu`nun oğlu 550 seneden beri ismi İstanbul olan şehrimizi Kostantinpulos olarak kullanmış ve siyasetçinin oğluna yakışmayan tehditler savurmuştur.

Yeni Zelanda’nın CHRISTCHURCH şehrinde meydana gelen bu elim olay Fanatik Hristiyanların Müslümanlara karşı duyduğu kin ve düşmanlığın su yüzünde görülen buz daği misalidir. Gelecek günlerde çok daha elim olaylar vukuu bulması muhtemeldir. Nitekim olaydan bir gün sonra Almanya da camilere saldırılmış ve tahribatlar yapılmıştır. Teröristin silahındaki tarihler ve hatırlatmalarda. Bugün Türkiye’de Lise mezunlarının bile bilemeyecekleri bilgileri içermektedir. Örneğin 660 yıl önce Kosova’da şehit olan 4 ncü Murat. Viyana Kuşatması. Osmanlı’ya bas kaldıran ve bağımsızlık için mücadele veren İskender Bey ve daha birçok hatırlatmalar belirtilmiştir.

Bizim çok büyük hayranlık duyduğumuz Batı ülkeleri, bu vahim olayı çok basit olarak yorumlamış ve bu adi Allah’ın belası BRENTEN TARRANT i terörist olarak görmemiş olup, katliamı yapan canavar ruhlu azılı katil Terörist e İngiltere’de yayınlanan DAIL MIRROR gazetesi melek çocuk ifadesini kullanmış olup, Müslümanlarla adeta alay etmiştir. Oysa ayni gazetenin okuyucular bu ahlaksız gazete mensuplarına Teröriste Melek Çocuk gazete yöneticilerine tepki göstererek UTANC VERICI, KORKUNC, REZIL GAZETE ve TIKSINDIRICI bir tanım diyerek tepkilerini dile getirmişlerdir.

Geçmişte İngiltere’de silahlı bir saldırı nedeniyle saldırıyı gerçekleştiren kişilere hiç çekinmeden TERÖRIST ifadelerini kullanmışlardır. Dünyaca ünlü pop star RICK MARTIN bile batinin iki yüzlü medyasına tepki göstererek ölenler Müslüman olduğu için Teröriste, terörist diyemediklerini ifade etmiştir.

Enteresan olanı da bu topraklarda yasayan sözde Müslüman olan bir adi yaratık EKSI SÖZLÜK SITESIN den, mesaj göndererek keşke bu saldırı Türkiye’de olsaydı diyecek kadar kendisini kaybetmiş ve Müslüman düşmanı.

Ateistler sadece dinsizdirler bu adi Eksi sözlük sitesi yazarı kadar din sempatizanlarına düşman değildirler.

Yine sözde din adamı. cahili çuhayla, sümüklü ve timsah göz yasları dökmekle, İslam düşmanlığı ile tanınan ve Türkiye’nin ve Türk insanın düşmanı Fetullah Hoca diye adlandırılan şahıstan Yeni Zelanda katliamı yeren bir söylemi duyulmamıştır.

Yeni Zelanda Başbakanı, J. ARDERN olayın duyulmasından sonra büyük bir üzüntüyle şehit olanların yakınlarına gitmiş ve başsağlığı dilemiş ve Yeni Zelanda halkı adına özür dilemiştir onunla da yetinmemiş bir sonraki cuma günü olayın vukuu bulduğu camilere giderek şehitlerin ailelerinin boyunlarına sarılmış ve üzüntülerini paylaşmıştır. Batinin İslam düşmanlığı ve iki yüzlülüğü karşısında Böyle Dinlere ve insanlara saygılı Devlet yöneticileri de vardır.

Biz Müslümanlara düsen görev ise, bilgili, her ülkeye ve ülke insanına, her dine ve din adamına saygılı olmak ve Peygamberimizi sünnetine uygun olarak dürüst davranmak ve günümüzün gerektirdiği gibi yasamak, Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV) günümüzde yaşasaydı günümüzüm en sik giyinen, son derece saygılı ve Hakkaniyet içinde davranan kişi olurdu.

Bizde Ülkemizi savunan kişiler olarak son derece hak ve hukuktan yana. Bilgili ve her ülke insanına ve dine saygılı olmamız gerekiyor.

Sağlıcakla kalınız.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla