31.1 C
Berlin
23:20 - 07/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

SURİYE`DE BARIŞ İÇİN GEÇ KALINDI!

00:07 - 10/10/2019

Bu günlerin geleceğini göre göre engellemedik.

Gerekirse 40 defa gidecektik Esad’ın ayağına. Hiç üşenmeden, hiç utanmadan yalvaracaktık demokrasi ve barış için. Şimdi onlarca defa ABD’ye” ya sen hallet ya ben girerim” deyip aylarca beklerken üşenmedik ya! Hatta Trump “ekonominizi batırırım “dediğinde gereken cevabı veremeyince utanmıyorsak kimseden, zamanında çocuklar ölmesin diye 40 defa gidebilirdik Esad’a …

Şimdi ABD ile oluşan gerilime ve ABD’nin bize “girme” filan demesine ben inanmıyorum. Kamuoyu oluşturmak için çalışıyor adamlar. Tarihten bir örnek vereyim, birde siz düşünün ne olduğunu.

26 Aralık 2018; ABD Başkanı Donald Trump “Suriye’deki Amerikan askerlerini bölgeden çekeceğiz ve IŞİD ile mücadeleyi bundan sonra Türkiye yapacak” dedi.

“Türkiye’nin elinde şu an itibarıyla, Suriye’nin doğusunu elinde tutabilecek büyüklükte, tecrübede ve meşruiyette bir Özgür Suriye Ordusu gücü bulunmuyor. Böyle bir kuvvetin oluşturulması, ABD desteği ile bile olsa, uzun aylar sürecektir”

İngiltere merkezli düşünce kuruluşu Chatham House’dan Lina Khatib, Erdoğan’ın Trump’a elinde bir plan olmadan IŞİD’i ortadan kaldırma sözü verdiği görüşünü açıkladı. “Eğer Türkiye IŞİD ile kendi askeri mücadelesi sonrası cepheyi, askeri anlamda cihatçılardan daha güçsüz olan Özgür Suriye Ordusu’na bırakırsa, sonuç çok iyi olmayacaktır, bu tür bir planlama, “Türkiye’yi IŞİD’in intikam saldırıları ile karşı karşıya bırakabilir.” Dedi.

09-10-2019 Trump “IŞİD savaşçılarını Türkiye devralmak ZORUNDA. Aptalca bitmek bilmeyen savaşlar bizim için bitiyor!”

ABD 2018 de “IŞİD ile mücadeleyi bundan sonra Türkiye yapacak” diyor, elin İngiliz’i “Erdoğan’ın Trump’a elinde bir plan olmadan IŞİD’i ortadan kaldırma sözü verdiği görüşündeyim “diyor ve üstünden bir yıl geçince “aman Suriye ye girme” diye hopluyorlar. Size mantıklı geliyor mu bu yazdıklarımdan sonra, birazda siz düşünün!

 

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla